„Po kontrole hrací plochy delegovanou osobou Ligové fotbalové asociace byla hrací plocha uznána za nezpůsobilou. Hrozilo riziko zranění hráčů a samozřejmě nenávratné poškození trávníku,“ konstatoval Adam Januszek, tiskový mluvčí karvinského klubu.

„Klub byl v několikadenním kontaktu s LFA. I přes veškerou snahu a zapnutý systém vytápění se hrací plocha nepodařila kvůli ztíženým klimatickým podmínkám uvést do žádoucího stavu,“ uvádí se ve zprávě na webu MFK.

O náhradním termínu odloženého duelu Karviná – Pardubice zatím nebylo rozhodnuto. Vstupenky na něj zůstávají v platnosti, možná je také refundace.

„Je to správné rozhodnutí,“ hodnotil odklad trenér Karviné Juraj Jarábek. „Celý týden se pracovalo tak, aby hřiště bylo připravené, do úklidu sněhu jsme se zapojili také my, ale hřiště je stále ve špatném stavu,“ vykládal kouč MFK.

„Trávník bychom zničili, ale především jde o zdraví hráčů, terén je opravdu neregulérní. Asi i pro fanoušky je lepší, že se se nehraje. Kolik by jich přišlo? Od pondělí se začneme chystat na Mladou Boleslav,“ doplnil Juraj Jarábek.

„Těšili jsme se na zápas, ve kterém jsme se chtěli pro podzim rozloučit s domácím prostředím. Není ideální, když se každý týden chystáte na zápas a dvakrát po sobě nehrajete. Připravujeme se dál. Už ve středu nás čeká dohrávka v Mladé Boleslavi,“ uzavřel kapitán Karviné Lukáš Budínský.


Načítám tabulku ...