Karvinští na Slovácku nezachytili úvod utkání. Hned po rozehrávce pálil Sadílek jen těsně nad a ve 4. minutě už domácí vedli. Před Havlíkovým trestným kopem se karvinská zeď rozestoupila a Bolek už cestě míče do sítě zabránit nedokázal.

„Na něco se připravujeme a hned inkasujeme. Je jasné, že Slovácko pak bylo na koni,“ vyjádřil trenér Juraj Jarábek nespokojenost s úvodem utkání.

Aktivnější Slovácko mohlo po čtvrthodince hry udeřit znovu, chybu Šindeláře ale napravil Bolek, který reflexivně zasáhl proti Zajícovi.

Zaskočení Slezané se probrali až po pětadvaceti minutách hry. Po Taiwově přiťuknutí pálil tvrdě a přesně Vukadinović, problém byl, že z pětistupňového úhlu góly padají minimálně…

V 37. minutě si po kontaktu s Taiwem vymodlil Petržela penaltu, kterou Daníček proměnil, a bylo to už 2:0. Škoda, protože tou dobou už byla hra vyrovnaná.

Záchrana jezdeckého koně na Karvinsku.
Kůň spadl do hluboké jámy. Zachraňovala jej desítka hasičů

Do druhé půle provedl Jarábek změny v sestavě a Karviná začala lépe kombinovat a tlačit se dopředu. „Chtěli jsme zrychlit přechodovou fázi, nedotáhli jsme ale několik akcí. Herně jsme byli vyrovnaným soupeřem, ale Slovácko bylo nebezpečnější v šestnáctce a vyhrálo zaslouženě,“ uznal.

Karvinští i přes enormní snahu dlouho neměli gólovku. Až v 81. minutě se dostal do zakončení Šindelář, pohotově vystřelil, ale Trmal v bráně Slovácka reflexivně zasáhl.

Nutno dodat, že ve druhé půli jsme už pohříchu moc šancí ani pohledných akcí neviděli. „Ale i tak byl zápas v režii Slovácka, což mě zaskočilo. Hrálo rychle, agresivně. naše šance byla ve vstřelení gólu, bez něj to ale nejde,“ přiznal Jarábek.

FC Slovácko – MFK Karviná 2:0 (2:0)

Branky: 4. Havlík, 39. z pen. V. Daníček. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Mokrusch ŽK: P. Dvořák – Rundić. Bez diváků.

Karviná: Bolek – Jan Moravec, Šindelář, Rundić, Čonka – Smrž (19. Janečka) – Ba Loua (74. Eduardo Santos), Marek Hanousek, Qose (74. Petkov), V. Vukadinović (46. Tijani) – Taiwo (46. Guba). Trenér: Jarábek.

Stát momentálně nabízí na Karvinsku ke koupi tři malé vojenské objekty. Jeden z nich se nachází v Bohumíně, poblíž velkého Kališova jezera.
Chcete si koupit bunkr? Na Karvinsku jsou k mání hned tři
Čeští atleti na startu opožděné letní sezony. Zleva Tomáš Staněk, Pavel Maslák, Barbora Špotáková a předseda svazu Libor Varhaník.
Maslák v Kladně doběhl až třetí