Ve městě automobilů zaznamenal MFK Karviná svou historicky první výhru v první lize. Stalo se tak 13. srpna 2016, tým tehdejšího trenéra Jozefa Webera vyhrál 2:1. V Mladé Boleslavi se Karviné povedlo vyhrát i v minulém ročníku. Letos na jaře tam triumfoval po hubené výhře 1:0, a když nepočítáme úspěch v rozhodujícím posledním kole v Jihlavě, tak to také byla jediná jarní venkovní výhra karvinských fotbalistů.

Něco podobného by svěřenci současného kouče Norberta Hrnčára potřebovali i teď. „Bylo by pěkné v té mladoboleslavské bilanci pokračovat, ale dobře víme, že nás čeká fyzicky velmi náročný zápas,“ uvědomuje si Hrnčár.

Proti svým bývalým svěřencům se navíc postaví právě Jozef Weber, trénující momentálně Mladou Boleslav. „Soupeř poslední ligové utkání zvládl naprosto přesvědčivým způsobem, nic jednoduché nás nečeká,“ připomněl Hrnčár vysoké vítězství Boleslavi v Olomouci, která na Hané vyhrála 4:0.

Co na to trenér MFK říká? „Stává se to, pro soupeře to bude určitě povzbuzení a jistě ho bude chtít proti nám potvrdit,“ má jasno. Na něm nyní je, aby se tomu snažil zabránit.

Série bez vítězství je v podání Karviné už sedmizápasová. Tři body by přišly náramně vhod. Čeká tedy Hrnčár spíše takticky vedené utkání, anebo se může strhnout přestřelka, jako v srpnovém utkání na karvinské půdě, kde si domácí vybrali ranec smůly a prohráli 3:4?

„Těžko předjímat. Samozřejmě, že taktika rozhodovat bude, ale nevylučuji ani střelecké dostihy. Záleží na vývoji utkání. Já mohu jen doufat, že v takovém případě se to vyvine úspěšněji pro nás,“ dodal Hrnčár, jemuž neunikla střelecká potence Rusa Nikolaje Komličenka, nejlepšího kanonýra Boleslavi i celé ligy.

Komličenko se v probíhající sezoně FORTUNA:LIGY trefil už patnáctkrát! Měli by se na něj tedy Karvinští speciálně zaměřit? „Ten počet gólů svědčí o výrazné kvalitě hráče a souhlasím: od něj nám hrozí největší nebezpečí, jenže Boleslav není jen o něm. Je to ofenzivní tým se vším všudy. Musíme být ostražití v každé situaci,“ upozorňuje Norbert Hrnčár.

Utkání má výkop zítra v 15 hodin.