Karvinští nevpadli do nového ročníku zrovna přesvědčivě, ale totéž se dá říci i o Jablonci. Ten má na svém kontě zatím jen bod.

„To sice má, ale kádr má silný a půjde nahoru. Víme, že nás čeká velmi těžký zápas, není to tak dávno, co jsme tam hráli v závěru minulého ročníku a po vyrovnaném zápase jsme prohráli 1:2,“ vybavil si záložník Karviné Filip Panák květnovou porážku. Rozhodující gól vstřelil tehdy Doležal.

„Toho musíme pokrýt, je to nebezpečný koncový hráč, který Karviné dělal vždy problémy,“ upozornil trenér MFK Roman Nádvorník.

Oba věří, že se mužstvo herně odpíchne od výkonu, který předvádělo doma s Mladou Boleslaví (3:4). Tedy až na ta selhání v obraně. „Určitě se chceme prezentovat hrou jako proti Boleslavi, hlavně v první půli jsme tam měli centr za centrem do vápna. Akorát v něm musíme být tvrdší, hladovější po gólu,“ nabízí Panák recept, jak zrušit bodovou klatbu.

Karviná chce konečně uspět.

I trenér Nádvorník by chtěl vidět ofenzivní výkon jako s Mladou Boleslaví. „Tam to bylo směrem dopředu dobré, byť jsme mohli dát klidně šest gólů a ne jen tři. Je třeba být produktivnější,“ uvědomuje si.

Výkony proti Boleslavi a předchozí dvě venkovní vystoupení Karviné se nedají vůbec srovnávat. „Prakticky ve všech parametrech jsme byli lepší než Boleslav, bohužel rozhodlo to, že na obdržené branky jsme byli horší. Chyby jsme si ale rozebrali. V Jablonci, který bude velkým favoritem zápasu, už podobné nesmíme dělat. Musíme daleko lépe pracovat dozadu, pomoct více gólmanovi. Když to zvládneme, věřím, že vepředu navážeme na výkon z neděle a uspějeme,“ věští karvinský trenér protrhnutí prozatímní smůly.