Letní posila MFK se zatím natrvalo do základní sestavy neprosadila. Konkurence na jeho postu je totiž velká a krajní hráči Karviné předvádějí kvalitní výkony. Pro zápas s Duklou to nicméně neplatilo, domácí prohráli 0:2 a s výsledkem nic neudělal ani tradičně střídající Guba, mimochodem dvojnásobný slovenský mistr s Trenčínem.

„Měli jsme tam v závěru tlak, podle mě tomu scházel jenom ten gól. Asi to chtělo více důrazu v šestnáctce, protože jsme tam byli v dostatečném počtu. Oni to ale dobře odkopávali, zase tolik šancí jsme neměli,“ přiznal Guba po utkání, které de facto rozhodl jeho krajan v barvách Dukly Ján Ďurica.

„Jánka znám, u nás na Slovensku je to velká osobnost. Párkrát jsem ho i viděl zahrávat přímáky, ale vždy jsem si ho spojoval s razancí. Vůbec jsem netušil, že je schopen ho zahrát tak technicky, jako to předvedl proti nám. Tímhle nás vůbec nepotěšil, i když mu samozřejmě jinak přeji jen to nejlepší,“ ohlédl se Guba za výstavní trefou Ďurici z trestného kopu.

Jan Suchan (v bílém) a jeho spoluhráči neodehráli proti Dukle dobré utkání.
Záložník Jan Suchan: Zase jsme se dostali pod tlak

Karvinští jakoby se do zápasu proti Dukle nemohli dostat. Scházel tomu obvyklý náboj. Jak to viděl středopolař MFK? „První půle byla opravdu velmi slabá, bez šancí. Nějak jsme se nemohli nastartovat, možná nás i Dukla zaskočila, i když jsme věděli, že bude držet balon. Mohli jsme na to lépe zareagovat,“ uznal.

Podobně jako spoluhráče ho mrzelo, že se Karviné nepovedlo odlepit od posledního místa v tabulce, na kterém i po nedělní výhře Dukla setrvává. „Celou dobu jsme si v kabině říkali, jak by bylo potřeba Dukle odskočit a udělat si v uvozovkách pohodičku před další těžkou sérií, která nás teď čeká. Nepovedlo se, dostali jsme se do obtížné situace a sami se z ní musíme taky dostat,“ dodal Guba.

Inka Indráková (v bílém) se těší z mistrovského titulu.
Skvělá Indráková. Je mistryní v masters

On sám zase dělá momentálně vše pro to, aby se dostal do základní jedenáctky. Jak mu to jde? „Po příchodu do klubu bojuji o sestavu. Sám na sobě cítím, že to není stoprocentní, chlapci prodělali celou přípravu, já přišel v půlce srpna a ještě musím dohánět, ale už cítím, že se fyzička zvedá. Nicméně kluci hrají na krajích hřiště velmi dobře, takže rozumím tomu, že tam trenér moc změn dělat nechce,“ uznává slovenský záložník.

Možná mu v tomto ohledu pomůže reprezentační pauza. Dožene zbývající fyzické manko. „Může být. Navíc hrajeme ve středu pohárový zápas a jestli dostanu šanci, zase udělám vše pro to, abych trenéry přesvědčil,“ zakončil Dávid Guba.

Bohumín nečekaně vysoko prohrál.
Bohumínský výbuch v Beskydech
Petrovickým borcům se aktuálně daří.
Rozjetá Lokomotiva dala Krnovu šest branek