V červnu třicetiletý ofenzivní záložník se s klubem dohodl na rozvázání smlouvy. Během dvou a půl sezon v dresu MFK Karviná odehrál 50 zápasů a vsítil osm gólů. Rodák z Humenného zamířil do Slezska v létě 2018 z polského týmu Termalica Nieciecza.

Řek Kokovas je už v Karviné.
Karviná má posilu do obrany. Je Kokovas náhradou za Ndefeho mířícího do Baníku?

Nejvydařenější měl hned první sezónu v Karviné, během které vstřelil sedm gólů. „Jeho zápasové vytížení nebylo v posledním roce oboustranně podle představ, proto jsme se dohodli na rozvázání smlouvy. Děkujeme mu za odvedené služby a v další kariéře přejeme Dávidovi za celý klub hlavně zdraví, protože si se zraněním užil dost a dost,“ připomněl Gubovy zdravotní patálie se zády sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. Právě jejich vinou vypadl Guba ze základní sestavy a moc už toho nenahrál.

Dávid Guba se loučí.Zdroj: Ivo Dudek

Guba od začátku probíhající sezóny nastupoval pouze jako střídající hráč, v sedmi zápasech nastřádal pouze 148 minut - vstřelil dva góly, ale oba mu rozhodčí neuznali. „Vzpomínky budou dobré, i když druhá polovina angažmá byla už hodně ovlivněna již zmíněným zraněním. Postupně jsem se do toho dostával, ale mužstvo šlapalo a nebyl moc důvod, aby trenéři sahali do sestavy. Potřebuji hrát, proto jsme se s vedením klubu takto domluvili. Děkuji celému klubu, spoluhráčům a hlavně fanouškům za podporu,“ řekl Guba na rozloučenou. 

Dvojnásobný mistr Slovenska s Trenčínem se vrací domů po čtyřech a půl letech a bude nově oblékat dres jednoho z týmů slovenské Fortuna ligy. Karvinou bude i nadále sledovat. „Věřím, že kluci navážou na povedenou podzimní část a začnou především sbírat body v domácím prostředí. Mužstvo je silné, zázemí perfektní a věřím, že sezóna bude úspěšná. Ještě jednou bych chtěl poděkovat fanouškům za jejich přízeň,“ doplnil Dávid Guba.