„Vlastně už za měsíc a půl začíná liga, takže z tohoto pohledu je to dobré. Nikdo nemá zimní přípravu moc rád,“ přibližuje.

Jaké byly vánoční svátky?

Byly příjemné, strávil jsem je doma v Žilině s rodinou, která se za mnou během sezony do Karviné tak často nedostane, takže jsem se mohl věnovat jí. Manžel i táta na plný úvazek (úsměv).

Stačila vám ta krátká pauza?

Osobně bych uvítal delší, ale jsme profíci a musíme to přijmout. Teď už se soustředíme na pokračování sezony a na to, abychom splnili cíl, který před sebou máme.

Na kratší volno po skončení podzimu navazuje i kratší zimní přestávka. Je to pro hráče lepší? Všichni prý raději hrají než trénují…

Dá se říci, že kratší volno je dobré v tom, že člověk neztratí nic z fyzické kondice, nemusí pak tolik trénovat. Mně osobně nevadí, že liga začne tak brzy, jinde v Evropě jsou pauzy ještě kratší. Když si vzpomenu, že generace fotbalistů před námi trénovaly ještě v půlce března… Osobně jsem ještě v šestnácti zažil delší přípravu, člověku to pak přijde už monotónní. Příprava by měla probíhat s míčem.

Stačil jste si vyčistit od fotbalu hlavu? Byl jste v kontaktu se spoluhráči?

Jenom jsme si popřáli hezké Vánoce a úspěšný nový rok. Myslím, že každý si odpočinul od fotbalu v rodinném kruhu.

Už přichází první posily. Potřebuje Karviná posílit nebo je v možnostech stávajícího kádru ligu udržet?

To uvidíme až podle konečného výsledku. Kabina určitě nebude mít problém přijmout nové hráče. Navíc jsme předposlední, takže ano, posílení je nezbytné. Dalo se to čekat.

Na konci podzimu vám to s hrou na tři útočníky celkem šlo. Čekáte, že se v tomto směru ponese i samotná zimní příprava?

Pokud ano, budu jedině rád, mně to takhle vyhovovalo. Ale je to na trenérech, ostatně, oni sami teď budou mít v zimě na všechno více času, můžeme zapracovat i na taktice a podobně, protože když na konci podzimu přišli, bylo to všechno takové hektické. Teď bude větší klid a na všechno více času.