Karvinským se na olomouckého protivníka nedaří, z dosavadních sedmi zápasů nad ním ještě nevyhráli. Posbírali jen tři nerozhodné výsledky. Zato se ve vzájemných zápasech daří střelcům a i tentokrát se diváci dočkali většího počtu gólů.

První půle přinesla zajímavý fotbal. Karvinští v duchu své tradice posledních zápasů stačili inkasovat do páté minuty. Tentokrát je v nedbalkách zastihl Jemelka, který dostal po rohovém kopu od bránících Karviňanů tolik prostoru, aby si dokonce balon kolenem dorazil do sítě, když už mu nevyšla úvodní hlavička.

Naštěstí pro hosty se hned v 9. minutě po zbrklém domácím autovém vhazování dostal k míči Budínský a přízemní střelou k tyči srovnal. Sigmě dal už svůj pátý ligový gól! „Jo, jsem rád, že se mi na Olomouc tak daří, ale co z toho, když moje branka nevedla ani k bodu,“ posteskl si Budínský.

Jeho gólem ale ofenzivní fotbal nekončil, brankář Berkovec musel v 11. minutě zasahovat proti Kalvachově brejku, a pak ještě proti střílenému centru Texla z levé strany.

Karvinští se dostali k zakončení opět díky Budínskému, který z přímého kopu protáhl Buchtu.

Sigmě vrátil vedení Falta, který tři minuty před přestávkou zakroutil do růžku branky přímý volný kop a přihlásil se do ankety o ligový gól měsíce, ne-li roku.

Karvinští (v bílém) prohráli v Olomouci 2:3.

Hosté odpověděli po rohovém kopu, ale Wágner na gólmana Buchtu nevyzrál.

První šance druhé půle náležela Karviné. V 51. minutě se dostal do dobré pozice Lingr, ale nevyužil ji a na svou úvodní ligovou trefu si musel ještě chvilku počkat.

Konkrétně čtyři minuty. To dostal karvinský mladík od zadáků Sigmy moře času a prostoru na to, aby si to namířil k šestnáctce Hanáků a přesnou přízemní trefou k tyči uklidil balon do sítě – 2:2.

Po hodině hry zachránil situaci Rundič, který balon odkopl před Yunisem na roh. Olomoucký útočník by jinak mířil zblízka do brány. Jenže si to vynahradil hned po již zmiňovaném rohu, kdy uklidil za nečinného přihlížení karvinské obrany do sítě centr Sladkého.

Karviná to na Sigmu neumí. Zase s ní prohrála.

Tři branky ze standardních situací pořádně namíchly trenéra MFK Františka Straku. „Tři góly ze standardek? Neumím si to sám vysvětlit. Pečlivě jsme se na ně připravovali, ještě den před zápasem jsme je s hráči probírali, a stejně nám to není nic platné. Ten nádherný přímák Falty ještě beru, to se chytat nedalo, ale ty druhé dva góly? To se nesmí ligovému týmu stávat,“ štvaly Straku nezvládnuté gólové situace.

Jeho tým se nevzdával a sympaticky bojoval. To Straka ocenil. „Samozřejmě, dvakrát jsme se vrátili do hry, kluci se nepoložili, toho si cením. Ale ty opakované chyby vzadu, to nás sráží. Když hraješ o záchranu, nemůžeš si dovolit tak laciné chyby, jaké předvádíme. Dostat ve druhé minutě gól? Nepřípustné. Ještě k tomu po takové chybě. Na Dukle nás to také stálo body. S Baníkem jsme hráli s nulou a vyhráli. Všechno prostě začíná od nuly a my nemůžeme hned z první akce domácích dostat gól,“ hřímal Straka.

V 67. minutě už začal riskovat. Stáhl ze hry „vyždímaného“ Dreksu, a poslal na hřiště Bukatu. Karvinští začali hrát na tři obránce a posílili útok. K pořádnému ohrožení brány se ale dostali jen v závěru, kdy to dvakrát zkoušel Budínský. Pokaždé nepřesně.

Olomouc už také příliš nehrozila a soustředila se na ubránění náskoku. Z jejích ofenzivních akcí stál za zmínku snad pouze další Faltův trestňák. Skončil ale nad.

Poslední karvinskou šancí na bod byla Suchanova hlavička, ale Buchta byl u tyče včas a hráči MFK tak zapsali další zbytečnou porážku. „Tohle je otázka mentality, psychiky, zodpovědnosti hráčů. Každý má na hřišti nějaký úkol, který musí plnit a když to nedělá, pak je problém. Mě to štve, protože kdyby nás Olomouc přehrála, tak neřeknu ani slovo. Ale viděli jste sami, že to tak nebylo, Sigma toho měla v závěru plné kecky. Jenže dala góly ze standardek. My z rohů naopak nevytěžili nic, protože jsme tam jenom stáli,“ pokrčil rameny Straka.

Sigma Olomouc – MFK Karviná 3:2 (2:1)

Branky: 2. Jemelka, 42. Falta, 61. Yunis – 9. Budínský, 55. Lingr. Rozhodčí: Pechanec – Kubr, Vaňkát. ŽK: Yunis – Záhumenský. Diváci: 4145.

Karviná: Berkovec – Čolič, Dreksa (67. Bukata), Rundič, Záhumenský – Smrž, Budínský – Guba (75. Letič), Lingr (87. Suchan), Ba Loua – Wágner. Trenér: Straka.