S trochou nadsázky by se dalo říct, že půjde o duel aspirantů o evropské poháry. Vždyť Karvinští ztrácejí na čtvrtou Olomouc pouhé dva body, Pardubice tři. V případě výhry tak mohou trávit vánoční čas a přelom roku na tak vysoké pozici!

Fotbalisté MFK v prosinci válí. Ze čtyř utkání (z toho tři hráli venku) posbírali osm bodů. „Jsem moc rád, že opět máme takovou sérii. Tu první nám přerušily facky v podobě porážek v Olomouci a se Zlínem. Něco jsme si k tomu řekli a naštěstí nám to zase jde. Zápasy jdou navíc v rychlém sledu, vyhovuje nám to,“ prohlásil trenér Juraj Jarábek, který (asi) bude žhavým kandidátem na cenu Trenéra měsíce za prosinec – anketu, kterou vyhlašuje Ligová fotbalová asociace.

Moc hezký pohled na tabulku si Karvinští nechtějí před vánočními svátky pokazit. „S domácím prostředím se chceme proti Pardubicím loučit vítězstvím, i když to vůbec nebude snadné. Rádi bychom našim fanouškům, kteří nesmí na stadion, udělali radost aspoň prostřednictvím televizních obrazovek. Vážíme si všech bodů, momentálně jich máme dvacet a chceme tento počet ještě navýšit,“ dodal Jarábek s tím, že následovat bude krátká pauza a znovu v půlce ledna se vrátí kolotoč mistrovských utkání.