K týmu se připojil dnes a hned s novými spoluhráči odcestoval na herní soustředění do Slovinska.

Rodák z Košic okusil v mateřském klubu nejvyšší slovenskou soutěž na jaře 2012, za dva roky triumfoval s Košicemi ve Slovenském poháru. Na začátku roku 2016 přestoupil do polských Gliwic, odkud zamířil do italské Serie B. Stal se hráčem Beneventa, které v minulé sezoně spadlo z nejvyšší italské soutěže.

Do Karviné přišel jako volný hráč, neboť v Itálii ukončil smlouvu. „Martin k nám přichází normálně na přestup,“ potvrdil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. Bukata může v záloze nastupovat na jakékoliv pozici, což se jeví jako velká výhoda.

Látalův žák

V Košicích jej trénoval Radoslav Látal, který na něho nezapomněl a po přesunu do Polska oba oprášili spolupráci právě v Gliwicích. Bývalý mládežnický reprezentant (nastupoval za U19 a U21) se vyznačuje bohatými zkušenostmi z polské ligy, s Gliwicemi si zahrál i předkolo Evropské ligy.

„Opět jde o hráče, kterého dobře znám. Je to především středový hráč, pravák. Jsem přesvědčený, že svou nespornou kvalitou nám na jaře pomůže,“ řekl k nové posile trenér MFK Norbert Hrnčár.

Martin Bukata se okamžitě připojil k týmu a v pondělí ráno nechyběl na palubě autobusu směr Moravske Toplice, kam tým odcestoval na soustředění. „Beru to jako plus. Za ten týden se všichni lépe poznáme, vyšlo to hezky. Jsem rád, že se můžu připojit k týmu a začít hned trénovat,“ poznamenal před nástupem do autobusu usměvavý Bukata, který je pátým slovenským hráčem v karvinském týmu.