Slezané si náskok udrželi dlouho, i když domácí Ladra ho ve 25. minutě snížil na 1:2, navíc ve 4. minutě nastavení úvodního poločasu tým trenéra Josefa Jarábka přežil pokutový kop Hilála, nařízený za hru rukou Traoreho. Gólman Holec ale skvěle vystihl směr rány bahrajnského útočníka a balon vyrazil.

„Zkoušeli jsme aktivní blok s přechodovou fází do protiútoku, což domácím dělalo velké problémy. Škoda gólu Ladra na 1:2, byl velmi laciný. Musím pochválit Holce za chycenou penaltu, to nás zase povzbudilo,“ řekl kouč Karviné Juraj Jarábek.

Trenér a sportovní manažer Miroslav Matušovič se po deseti letech v MFK Havířov rozhodl skončit. Kde bude jeho nové angažmá?
Čas na změnu. Matušovič odmítl nabídku Havířova a těší se na novou výzvu

Jeho tým přišel o náskok v 64. minutě, kdy domácím vystřelil remízu bahrajnský útočník Hilál. Oba týmy v lize bodovaly po sérii tří porážek. „Druhý poločas jsme chtěli hrát aktivně, nenechat se zatlačit, ale Boleslav má dopředu opravdovou kvalitu. Musím chlapcům poděkovat za obětavost. Dnes je ten bod sladkou odměnou,“ dodal Juraj Jarábek.

V sobotu hraje Karviná, která má ještě k dobru odložený domácí zápas 18. kola s Pardubicemi, na hřišti Jablonce.

Extraligoví házenkáři Zubří v 17. kole doma porazili rivala z Karviné po parádním obratu 32:28.
OBRAZEM: Peklo v Zubří. Baník dlouho vedl, pak Valaši ubránili Patzela i Soláka

Fotbalová FORTUNA:LIGA – dohrávka 17. kola:

Mladá Boleslav – MFK Karviná 2:2 (1:2)

Branky: 25. Ladra, 64. Hilál - 7. Memič, 13. Doležal. Rozhodčí: Szikszay – Kubr, Kotalík. ŽK: Suchomel, D. Mareček, Sakala – Boháč, Fleišman, Traore, Doležal. Diváci: 960.

FK Mladá Boleslav: Trmal – Suchomel, Suchý, Karafiát (C), Fulnek (63. Matějovský) – Sakala (88. D. Šimek), D. Mareček (88. Kubista) – Jawo (46. Solomon), Ladra (63. Pulkrab), Kušej – Hilál. Trenér: Marek Kulič.

MFK Karviná: Holec – Traore, Svozil, Bederka, Fleišman – Čavoš, Boháč (46. Krčík) – Memić (72. D. Žák), Budínský (C) (58. Ezeh), Papalelé (58. Iván) – Doležal (71. Akinyemi). Trenér: Juraj Jarábek.