Jak bylo v duelu dvou posledních týmů vidět, jen snaha nestačí. Karviné schází kvalita. Po porážce 1:2 si s Duklou prohodila místo a poslední „flek“ nyní okupuje ona. František Straka teď bude mít během reprezentační pauzy čas na to, aby vymyslel únikový plán. Půjde o to dostat Duklu zase pod sebe a zamezit přímému sestupu.

Penalta, jakou svět neviděl

Začátek pátečního duelu byl pro hosty jako z hororu. Uběhlo pět minut a Karviné prohrávala o dva góly. Už ve druhé minutě se pískala penalta pro Pražany, kterou proměnil Djuranovič. Berkovec si na míč sáhl, ale střela byla prudká a prošla do sítě.

Nutno říct, že se jednalo o naprosto pofiderní penaltu, kdy Miloševič upadl po kontaktu se vzduchem. Zbývá jen doufat, že po „zářezu“ Dukly ve Zlíně nedostali rozhodčí instrukce kompenzovat pokutový kop pro změnu zase Dukle. Už jen samotný fakt, že na všech stadionech není k dispozici video, činí tento ročník FORTUNA:LIGY neregulérní.

Nový trenér Karviné František Straka.Zdroj: Michal Káva

Před druhým gólem v 5. minutě došlo k absolutní nedohodě mezi Bukatou a Galuškou, prvně jmenovaný nebyl schopen pokrýt Doumbiu, který našel přesným pasem Hadaščoka, a ten nahrál ideálně Miloševičovi na hlavu – 2:0.

Karvinou to ovšem nepoložilo. Bojovala, snažila se. Wágner si po tečovaném centru Záhumenského krásně zpracoval míč a pohotově zakončil a Karviná ožila. V další megatutovce Wágner přestřelil dukelskou bránu a nestranný divák si užíval velmi zajímavý fotbal.

Karvinští po změně stran prakticky celou dobu drželi míč, ale nekvalita v koncovce i při zakládání útočných akcí jim nedovolila vytvořit si víc než pár střel či závarů. Nejblíže ke gólu měl po Budínského přiťuknutí Ba Loua, ale pálil slabě k tyči, kde byl připraven Hruška, a v samém závěru Záhumenský, který z dobré pozice přestřelil.

Dukla spoléhala na brejky a ve druhé půli měla dva slibné. Holík střílel těsně vedle a v 86. minutě mohl rozhodnout Podaný, avšak tutovku mu vyběhnuvší Berkovec zneškodnil.

„Jsem zklamaný, zápas jsme si prohráli sami. Takové diletantské chyby se nemohou stávat,“ kroutil nový trenér František Straka hlavou nad hrubkami, které předcházely gólům v karvinské síti. „Pozitivní je, že jsme soupeře dokázali přehrávat. Byli jsme pětaosmdesát minut lepším týmem, bušili do nich a měli šance. Hlavně Tomáš Wágner, který běžel sám a mohl to uklidit kolem gólmana. Dostat se na 2:2, tak jsme vyhráli,“ mínil Straka.

Správně vypíchl zlomový moment utkání. „No jo, ale na kdyby se nehraje. Hráči si musí uvědomit, že nesou stejnou zodpovědnost jako trenér a své chyby musí napravovat. Mrzí mě, že se efekt Franz nedostavil,“ smutnil po utkání, které nabídlo celkem zajímavý fotbal, byť s příšerným množstvím nepřesností.

Dukla Praha – MFK Karviná 2:1 (2:1)

Branky: 3. z pen. Djuranovič, 5. Miloševič – 32. Wágner. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Vlček. ŽK: Djuranovič, Podaný – Smrž, Čolič, Záhumenský. ČK: 90+3. Djuranovič (D). Diváci: 1123.

Karviná: Berkovec – Čolič, Rundič, Djordjevič, Záhumenský – Galuška, Lingr (70. Suchan), Bukata (46. Budínský), Smrž, Guba (58. Ba Loua) – Wágner. Trenér: Straka.