Domácí fans vyrukovali ještě před začátkem obrovskou plachtou přes dvě tribuny s nápisem: Slavia proti všem. Pomohl jim k tomu i fakt, že na stadionu bylo přes devatenáct tisíc lidí.

Hostující kotel, rovněž zaplněný, vytáhl své choreo, z něhož nejvíce zaujala skrze hlášku Jiřího Kodeta z filmu Pelíšky připomínka invaze vojsk Varšavské smlouvy z 21. srpna 1968. Na výročí 55 let došlo o den později.

„Abych pravdu řekl, tak člověk to nevnímá. Nebo aspoň já ne. Možná kluci na lavici si toho všimnou, já toho, o čem zrovna mluvíte, nikoliv. Nemám na to čas, i když fandové byli skvělí,“ řekl trenér Baníku Pavel Hapal.

Příjezd fanoušků ostravského klubu do hlavního města na zápas FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha, 20. srpna 2023.
FOTO, VIDEO: Výjezd podzimu! Fanoušci Baníku v Praze zamířili na zápas se Slavií

Podobně mluvil i stoper Ostravanů Michal Frydrych. „Byl jsem do zápasu tak ponořený, že jsem si nevšiml, jaké jsme měli choreo. Ani u Slavie jsem ho pořádně neviděl,“ uvedl s tím, že fandění vnímá, jen trochu jinak. „Jsem do zápasu zabraný, cítíte energii z tribun, ale není to tak, že byste se kochal, jak krásné mají fanoušci choreo. Na to není čas. Leda u přerušení letmým pohledem vidíte nějaký záblesk. Jinak ne,“ dodal obránce.

Slova chvály měl i kouč domácích Jindřich Trpišovský. „Utkání mělo fantastickou kulisu mezinárodního zápasu. Je skvělé, že se v Česku takový zápas, kdy je vyprodáno, hraje. Za mně se to vyrovnalo tomu, co jsme zvyklí tady mít v Evropě,“ smekl pomyslný klobouk.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v modrém) v utkání 5. kola FORTUNA:LIGY na Slavii.
Boj Baníku v Edenu rozhodl Tijani. V zaplněném kotli Chacharů fandil i Pastrňák

„Úvodní choreo bylo fantastické, špičkové, včera to fanoušci zkoušeli během našeho tréninku, takže jsme měli možnost to vidět. Úžasné věci, ohromně si takových věcí vážím a mám velkou radost,“ doplnil Trpišovský.

Do role pozorovatele a později i kotelníka, který místy řídil ostatní, se v sektoru ostravských fanoušků položil hokejový útočník Bostonu Bruins David Pastrňák, který po dvou letech opět navštívil pražský duel „sešívaných“ s Baníkem. „Jo, já zaregistroval, že tady byl už kdysi a jsem za to rád,“ reagoval Pavel Hapal, jehož tým přesto padl 0:1.

Výjezd podzimu, Slavia - Baník, srpen 2023.
VIDEO: Kotel Baníku zaujal celé Česko. Pastrňák hitem internetu, podívejte se

Rozhodla trefa útočníka Muhameda Tijaniho ze 47. minuty. „Hlavně kvůli fanouškům mě ta porážka mrzí, protože byli skvělí, byl to výjezd podzimu a škoda, že jsme neurvali aspoň bod, i když dnes bychom si ho asi nezasloužili, jelikož kromě Tanka po chybě Slavie jsme neměli žádnou gólovku,“ uznal na závěr Pavel Hapal.