Ačkoliv jde o lehčí artroskopický zákrok, na podzim si už pravděpodobně nezahraje, protože rekonvalescence po takovém zákroku trvá měsíc.

Karvinský talent si poranil koleno během druhého poločasu domácího utkání s Olomoucí a vynechal následující ligové zápasy ve Zlíně a se Spartou.

Daleko více se v souvislosti s Panákem mluví o jeho možném přestupu v zimním období. Eminentní zájem projevuje pražská Sparta a Baník Ostrava, nejsou však jediní.

Jak potvrdil první muž karvinské kopané Jan Wolf, o Panáka jeví zájem i další kluby. „Určitě to není postavené tak, že by měl přestoupit buď do Baníku, nebo do Sparty, a už vůbec není pravda, že bychom se jej snažili ‚zpeněžit‘ už teď v zimě, jak jsem se dočetl, protože Filip má u nás delší smlouvu. Po této sezoně mu nekončí,“ ozřejmil Wolf.

V této sezoně se Filip Panák vyprofiloval ve stěžejního hráče MFK, jeho nespornou výhodou je univerzálnost, neboť může hrát jako útočník, záložník i stoper. Jeho přednostmi jsou přehled ve hře, technika, rychlost i výskok.

Vedle Marka Janečky ve středu obrany předváděl nadstandardní výkony, přidal i jeden gól.