Fotbalisty Karviné podpořil svou přesnou hlavičkou v derby proti Opavě (3:1) a Karvinští se tak dočkali premiérové výhry v nové sezoně FORTUNA:LIGY.

„Docela nám spadl kámen ze srdce. Po těch pěti porážkách jsme už potřebovali bodovat. Brali bychom odtud i bod, ale tři jsou zlaté,“ uznal Filip Panák. Na oslavy ale nebude moc času, protože už zítra čeká Karvinou pohárový zápas v Líšni. „To také, ale hlavně musíme tu výhru potvrdit v neděli proti Slovácku,“ uvědomuje si autor vedoucího gólu do sítě Opavy.

Gól! Filip Panák (zcela vpravo) hlavičkoval přesně a běží se radovat.Zdroj: František Géla

Jak podle něj vypadal? „Bylo to po nacvičené akci. S Wagym (útočníkem Tomášem Wágnerem) si jako vysocí hráči máme po takových standardkách hledat místo, podle toho, kde cítíme, že by mohl jít balon. Bůďa (Lukáš Budínský) mě při tom rohu našel na zadní tyči a mně se povedlo zbavit se obránce Opavy. Naznačil jsem, že se hnu dopředu, ale šel jsem dozadu, on to naštěstí zbaštil a já měl pak už více prostoru,“ vysvětlil, jak se stalo, že byl v době střely prakticky nehlídaný.

Havířov pokračuje v přípravě. Zbývá odehrát poslední dva zápasy.
AZ vyfasoval na Slovensku pětku

I když Opava častěji držela míč, vývoj utkání kontrolovala Karviná. Nepouštěla domácí na dostřel, přidala druhý gól, pak ale brzy inkasovala. „To ve mně trochu hrklo, protože soupeř po snížení logicky ožil. My naopak po tom inkasovaném gólu byli trochu nervózní. Dostali jsme ho moc brzy a Opava cítila šanci, že by to ještě šlo. Nakonec to ale utnul třetí gól, který nám pomohl a Opavu pohřbil,“ rekapituloval.

Vojtěch Smrž (v bílém) dal první ligový gól v kariéře.
Vojtěch Smrž po své premiérové trefě: Gól viděla celá moje rodina

A co říkal na diváckou kulisu v Brně, kde se musel zápas odehrát? „Myslím, že se fandové snažili, a to jak ti z řad Opavy, tak naši, kteří nás přijeli z Karviné podpořit. Jsem rád, že jsme jim to splatili vítězstvím,“ zakončil Filip Panák.

Bohumínským fotbalistům se přestalo dařit.
Bohumín: další chyby v defenzivě