„Cestou z Plzně jsme si tu výhru všichni vychutnali. Druhý den už jsem ale začal přemýšlet nad dalším soupeřem. Budějovice už máme nakoukané a přečtené. Teď už jen zbývá se dobře připravit,“ řekl pro klubový web trenér Karviné Juraj Jarábek.

Vítězství 1:0 na půdě Plzně, která doma ztratila body po více než roce, všem pochopitelně chutnalo. „Výhra nad Plzní je velká věc, ale musíme být pokorní. Kluci si uvědomují, že jen tvrdá práce a koncentrace i na detaily jsou důležité,“ podotkl Jarábek.

Jihočeši budou jistě zlobit, mají totiž fazonu. V posledních čtyřech zápasech získali deset bodů, když vyhráli třeba také 4:2 na Spartě. „Nebude to nic lehkého, soupeř je v laufu a daří se mu. Mají sílu v přechodové fázi a brejkových situacích,“ upozornil Jarábek.

Karvinské čeká nabitý program, už v úterý 15. prosince hrají s Jabloncem. Do Vánoc sehrají celkem čtyři utkání. „Bude to náročné po fyzické i psychické stránce, asi ani terény nebudou optimální. Na všechno se musíme důkladně nachystat,“ dodal Juraj Jarábek.

Jihočeši věří, že budou bodovat. Naposledy zvítězili 3:1 v Brně. „Jsem moc rád, že jsme tam navázali na výkony a výsledky předchozích zápasů. Soupeře jsme dostali pod tlak, kluci plnili taktické pokyny a dali jsme i góly,“ pochvaloval si kouč Českých Budějovic David Horejš.

Kromě již zmíněných výher v Brně a na Spartě porazili Jihočeši Bohemians 2:1 a urvali bod po bezbrankové remíze s Plzní.