Před pár dny byl blízko angažmá v Pardubicích. Nakonec ale od něj ustoupil kvůli vzdálenosti od Ostravy, kde s rodinou aktuálně bydlí. V případě Karviné tento problém pochopitelně nehrozí. „Moje vytíženost by v Baníku momentálně byla prakticky nulová. Jsem tedy rád, že přišla nabídka z Karviné, ač nebyla jediná. Byla to však priorita, nechtěli jsme se už stěhovat i kvůli dceři, která v Ostravě chodí do školy,“ vysvětlil Jiří Fleišman, který byl od nového ročníku kapitánem.

Trenér Baníku Ostrava Pavel Hapal.
Hapal po postupu Baníku v Hlučíně: Snad se Almási nakopne. Posily? Přemýšlíme

Baník tím řeší přetlak na Fleišmanově postu. „Byl předpoklad, že jednoho ze čtyř hráčů na levý kraj uvolníme na hostování, a o Jirku projevovala Karviná poměrně intenzivní zájem. Dohodli jsme se na hostování do konce sezony s tím, že v zimní přestávce ho můžeme ukončit a stáhnout si hráče zpátky,“ řekl šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško na adresu rodáka z Mostu.

Ligový nováček bude chtít sázet na Fleišmanovu zkušenost a poctivost na hřišti i v kabině. „To jsou jeho hlavní přednosti. Jsem moc rád, že se nám podařilo transfer formou hostování do konce sezóny zrealizovat,“ přiznal sportovní ředitel Karviné Lubomír Vlk. „Jirka je skromný, pracovitý kluk a tmelič kabiny. Tím, jaký je profík, je u něho věk osmatřiceti let, pouze číslo,“ navázal trenér Tomáš Hejdušek.

Utkání 2. kola českého fotbalového poháru MOL Cupu: FC Hlučín - FCBaník Ostrava, 29. srpna 2023, Hlučín. (zleva) Matěj Madleňák z Ostravy a Ladislav Almási z Ostravy.
Trápení, simulace i góly: Je to o hlavě, ví střelec Baníku. Co mu řekl Smetana?

V Karviné se potká s známými tvářemi z Baníku Jaroslavem Svozilem, Lukášem Budínským a Sebastianem Boháčem. „Kluci mě uvedli a hned i provedli po stadionu. Je to to pro mě plus a těším se zase na vzájemnou spolupráci. Ale samozřejmě se těším i na ostatní hráče,“ podotkl Jiří Fleišman.

Pro Fleišmana půjde po Mladé Boleslavi, Liberci a Baníku o čtvrtou prvoligovou štaci. V Ostravě odehrál během pěti a půl let 168 ligových zápasů, celkově v nejvyšší soutěži již 359 klání. Teď přidá další o pár kilometrů dál. „Jirka se cítí dobře a pořád chce hrát fotbal na nejvyšší úrovni. U nás by se mu teď ale tolik času a prostoru, jak by on sám chtěl a představoval si, nedostávalo. Proto jsme se dohodli, že mu umožníme hostování,“ doplnil na závěr Luděk Mikloško.

Premiéru si Fleišman v novém dresu odbude o víkendu v těžkém utkání na půdě pražské Slavie.