„Jeli jsme sem s cílem zvítězit, což se nám podařilo, za to jsme rádi. Nebyl to hezký fotbal, ale na to se nehraje. Hraje se na body a my máme tři,“ vykládal na pozápasové tiskové konferenci Bartošák, který se vrátil do Karviné v létě po třech sezonách strávených ve Zlíně, se kterou si zahrál také Evropskou ligu a v roce 2017 vyhrál Česko-slovenský Superpohár.

V Příbrami mohl jen tři minuty po úvodním gólu zvýšit náskok svých barev, do sóla ho vyslal Qose. Bartošák se rozhodl ke střele na zadní tyč, tu ale vyrazil gólman Kočí. „To byla velká šance. Po krásné přihrávce jsem šel od půlky sám na branku. Možná to chtělo si ještě počkat a nestřílet tak brzo. Mrzelo mě to, ale nakonec jsme vyhráli a to je hlavní,“ hlásil Bartošák.

Toho těšilo, že úvodní tlak domácích Karviná v souboji v tu chvíli sedmnáctého celku s devátým ustála. „Prvních dvacet minut hrála Příbram dobře. Zatlačila nás, až moc jsme se nechali zatáhnout dozadu. Gól jsme ale nedostali a po našem vedoucím jsme šli herně nahoru. Byli jsme více na míči a dobře jsme pracovali do defenzivy. Obraz hry se změnil,“ popisoval Bartošák.

Středočeši dokázali v utkání vystřelil na branku dobře bránící Karviné jedinkrát. Mohlo z toho být ale vyrovnání. Na centr Vaise z levé strany si v 85. minutě naběhl do vápna Folprecht a zakončoval zblízka hlavou. Zkušený gólman Petr Bolek byl ale pozorný, míč chytil, a také s Bartošákem se po závěrečném hvizdu mohl radovat z výhry a patnáctého čistého konta v nejvyšší soutěži.

Karviná je i díky Bartošáka příjemným překvapením podzimu. Aktuálně je na 7. místě, jen o skóre za pátou Plzní. „Máme už dvacet bodů, musíme být zatím spokojeni. Ani jsme nečekali, že budeme takhle nahoře. Teď to jen potvrdit doma, protože zatím spíše vozíme body z venku,“ dodal Lukáš Bartošák, který připomněl středeční závěrečný zápas podzimu doma s Pardubicemi.