Talentovaný brankář, který debutoval v nejvyšší soutěži letos v březnu a v dosavadních pěti zápasech už vychytal třikrát nulu, si na Hané prožil krušnou chvilku ve 4. minutě, kdy si srazil do branky míč po rohu Falty.

„Tohle si žádný gólman za rámeček nedá. Nepřál jsem si, aby se něco takového stalo. Nebylo to příjemné, hlavně prvních pět minut po té brance. Kluci mě ale hned podpořili a dostal jsem se do toho zpátky,“ řekl Neuman.

Karvinský plán se nicméně brzy sesypal. „Říkali jsme si, že potřebujeme udržet alespoň do dvacáté minuty nulu, že Olomouc má dobré začátky. Bohužel se to nepovedlo. Chtěl jsem ten balon chytit, ale vypadl mi,“ litoval Neuman.

„Šel jsem si pro něho a měl jsem ho asi vyboxovat. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo,“ vykládal Neuman, kterého podržel kromě hráčů i trenér Juraj Jarábek. „Snažil se mě o přestávce hlavně podpořit,“ prozradil mladý brankář MFK.

V sezoně už předtím Karvinou několikrát podržel, a také díky němu prožívají Slezané i přes porážku na Hané vydařený start do ligy. Svěřenci trenéra Juraje Jarábka jsou po osmi kolech na 9. místě se ziskem dvanácti bodů.

„Je to první gól, který jde vyloženě za mnou. Kouč mi o pauze taky říkal, ať si z toho nic nedělám a chytám dál, že jsem předtím chytil jasný gól. Nemám na to prý myslet a jet si dál svoje. Od všech jsem cítil podporu,“ hlásil Neuman.

Své spoluhráče i přes porážku chválil. „Neodehráli jsme špatný zápas, měli jsme hodně šancí na vyrovnaní, a to už v prvním poločase. Gólman Mandous Olomouc podržel, byl to jeho zápas a užil si ho,“ uznal Vladimír Neuman.