Karvinou však z dosavadní letargie neprobudil ani on. Ano, hráči se snažili, ale víc než průměrný ligový fotbal se Sigmou neodehráli. Když už to vypadalo na remízu, zajistil Olomouci v závěru tři body González, který ve skluzu usměrnil míč do karvinské branky po centru Yunise. Karvinští si za celou dobu nebyli schopni vytvořit víc než jednu větší šanci, kterou spálil Herc. Zůstávají tak v neúplné tabulce nejvyšší soutěže nadále na třináctém místě, Hanáci si polepšili na osmou příčku.

Fotbalový trenér Juraj Jarábek už netrénuje Karvinou. Dostal totiž vyhazov.
Jarábek v Karviné skončil! Jaro nám hrubě nevycházelo, prohlásil ředitel Vlk

Ohlasy trenérů

Petr Mašlej (Karviná): „Porážka nás bolí o to víc, že výkon byl z naší strany solidní. Hráči plnili taktické pokyny, které jsme jim před zápasem určili. Tedy vysoké postavení obrany a zmenšování hřiště. Hra se přelévala ze strany na stranu. Sigma měla o nějaké procento více šancí, ale i přesto si myslím, že jsme utkání mohli převalit na naši stranu. Bohužel se nám to nepodařilo, a naopak deset minut před koncem jsme dostali gól po ztrátě míče ve středu hřiště.“

Radek Látal (Olomouc): „Jsme šťastní za tři body, podali jsme týmový výkon. Věděli jsme, že utkání bude o soubojích, o důrazu, o koncentraci, o jedné chybě. To se nám podařilo zvládnout. V prvním poločase naše přechodová fáze nebyla dobrá, měli jsme spoustu brejků, které jsme nedotáhli do zakončení. V obranné části jsme chybu neudělali. Ve druhé půli bylo hodně soubojů uprostřed hřiště. Nakonec se nám na konci podařilo jednu šanci využít.“

MFK Karviná – Sigma Olomouc 0:1 (0:0)

Branka: 83. González. Rozhodčí: Zelinka – Hock, Kříž. ŽK: Qose – Breite, Hubník, Látal, Mandous. Bez diváků.

Karviná: Ciupa – Jursa, Santos, Mangabeira, Bartošák – Smrž (87. Haša), Herc (87. Šindelář) – Čmelík (68. Pereira), Mikuš (77. Qose), Sinjavskij (68. Mazáň) – Papadopulos. Trenér: Mašlej.

Olomouc: Mandous – Látal, Hubník, Beneš, Zmrzlý – González (83. Zahradníček), Breite, Houska (89. Štěrba), Daněk (68. Chytil), Hála (68. Mihalík) – Yunis (89. Nešpor). Trenér: Látal.