„Důvod je ten, abychom byli dobře připraveni hlavně kondičně, na to jsem pes,“ vysvětlil brzký start letní přípravy trenér Tomáš Hejdušek. Po přivítání si hráči zahráli fotbal, ale další program už bude o hodně náročnější. V pátek je čekají testy, v sobotu individuální kondiční blok a příští týden najedou na dvoufázové tréninky. „Proces nastavíme od pondělí tak, abychom byli v lize konkurenceschopní,“ konstatoval kouč.

Brankář MFK Karviná Vladimír Neuman dostal pozvánku české reprezentace do 21 let, kterou čeká mistrovství Evropy v Gruzii a Rumunsku. Na snímku v utkání druhé ligy v Opavě.
Z Egypta do reprezentace. Karvinský brankář Neuman se na pokoji sešel s Juráskem

K velkým změnám v hráčském kádru během krátké pauzy nedošlo, pouze skončilo hostování Kelvinu Boatengovi a Adamu Vrbovi. „Větší boom tady byl vloni, když se spadlo do druhé ligy a přestavoval se celý tým. Teď už mužstvo tvář má, zajímaví fotbalisté přišli v létě a v zimě se vhodně doplnilo,“ řekl Tomáš Hejdušek s tím, že o posílení kádru se ještě jedná.

„Teď jen mít šťastnou ruku na to, abychom tady měli povahově zdravé kluky a kabina šlapala stejně, jako v minulé sezoně. To je teď naše touha,“ prozradil.

Zápas 26. kola fotbalové divize F MFK Karviná B - Bospor Bohumín 4:2.
Karvinští mladíci si oslavy nepokazili, za divizí udělali vítěznou tečku v derby

Z rezervy, která postoupila do MSFL, přešli do A-týmu mladí afričtí hráči Lucky Ezeh, David Moses, Aboubacar Traore i brazilský útočník Vinicius a jeho krajan, stoper Kauan.

Které posty by kouč ještě rád posílil? „Potřebujeme určitě výšku. Máme malé kluky, i ze standardek jsme měli problém, takže to potřebujeme zvednout,“ přiznal trenér, kde cítí největší slabinu. Na zkoušce ve slezském klubu je momentálně dvaadvacetiletý bek Michal Hošek ze Slavie.

První přípravný zápas bude hrát Karviná pátek 23. června doma proti slovenské Podbrezové, i další její letní soupeři budou hlavně z Polska a Slovenska.

Těšínská osmička, 5. ročník charitativního běhu, 11.6.2023, Třinec - Český Těšín. Lukáš Krpálek.
Podívejte se: Těšínská osmička s rekordní účastí, podruhé běžel i Krpálek

Kádr MFK Karviná na prvním tréninku:

Brankáři: Ciupa, Mrózek.

Obránci: Soukeník, Krčík, Bederka, Antovski, Motyčka, Cienciala, Traore, Kauan, Hošek.

Záložníci: Budínský, Bartl, Žák, Memić, Málek, Boháč, Mikuš, Rezek, Moses.

Útočníci: Adeleke, Ezeh, Vinicius.