V minulé sezoně hájil Ciupa svatyni Karviné ve dvanácti duelech druhé ligy. „Věřím, že uděláme dobrou sezonu, fanouškům budeme dělat radost a oni zase budou chodit v hojném počtu. Máme skvělou partu, kvalitní a mladý brankářský tým. Věřím že se budeme vzájemně posouvat,“ řekl Jiří Ciupa po podpisu smlouvy.

Novou posilou Slezanů po návratu mezi elitu se minulý týden stal sedmadvacetiletý slovenský bek Matej Čurma ze Spartaku Trnava. Už předtím Karviná získala čtyřiadvacetiletého kapverdského záložníka Papaleleho, dvaadvacetiletého slovenského útočníka Mateje Franka z Banské Bystrice, čtyřiadvacetiletého brankáře Jakuba Lapeše z Hlučína a třiatřicetiletého odchovance Sigmy Olomouc Martina Doležala, který naposledy působil v polském Zaglebie Lubin.

Na nové smlouvě se dohodli také slovenský univerzál Rajmund Mikuš a český univderzál Jan Žídek. Hostování z Baníku Ostrava se změnilo v přestupy u záložníků Lukáše Budínského a Sebastiana Boháče.

Naopak dres Karviné už nebudou oblékat útočník Michal Papadopulos, který ukončil profesionální kariéru, hráčem Plzně se stal Nigerijec Rafiu Durosinmi, do Třince zamířil jeho krajan Clement Malachy, do Skalice Adam Krčík. Skončili také Jaroslav Mihalík a Lukáš Cienciala, který v MFK hostoval z Baníku Ostrava.

První ligový zápas čeká Karvinou v sobotu 22. července od 15 hodin doma proti Zlínu. Do té doby odehraje ještě dva přípravné duely s polskými soupeři – v úterý 11. července s týmem Termalica Nieciecza a v sobotu 15. července s Podbeskidzie.