„Zdraví drželo a moje góly pomáhaly k důležitým bodům. Našlo se však pár zápasů, ve kterých to nebylo ono. S blížícím se koncem sezony jsem si říkal, že pokud dám deset branek a uhrajeme jedenácté místo, budu spokojený. Když to vezmu ale celkově, tak to bylo fajn,“ řekl pro klubový web Michal Papadopulos.

„Poslední tři sezony se hrálo v Karviné vždy až do konce ligy o záchranu, takže z tohoto pohledu to byl relativně klidný rok. Podzim byl bodově slušný, nevyšel nám ale vstup do jara. Ten byl špatný. Až po příchodu trenéra Webera se to zase postupně zlepšovalo a začali jsme pravidelně sbírat body,“ vykládal Papadopulos.

Weber převzal mužstvo po odvolaném Jarábkovi v březnu na třináctém místě. V deseti duelech s ním uhrál třináct bodů a o jednu příčku ho posunul výš. „Každý z nich má jinou filozofii. Trenér Jarábek chtěl hrát na vlastní polovině kombinačnější, naopak kouč Weber to vyžaduje až na půli soupeře,“ podotkl Padadopulos.

Sportovní ředitel fotbalistů MFK Karviná Lubomír Vlk.
Po krušných letech klid, musíme se ale zlepšit doma, hlásí ředitel MFK Vlk

Karviná odehrála hned několik výborných zápasů. Jiné nezvládla. „Nejcennější bylo určitě vítězství v Plzni,“ připomněl Papadopulos výhru 1:0, kterou zajistil ve 38. minutě hlavou. „Naopak s Pardubicemi, kde jsme prohráli 0:2, to byl šílený zápas. Zahodili jsme snad osm tutovek,“ zakroutil hlavou Papadopulos.

Karvinský lídr na hřišti i v kabině se nejvíce rozstřílel proti Spartě a Plzni. Těmto silným soupeřům dal celkem pět branek. „Proti těžším soupeřům mám vždy ještě o něco větší vnitřní motivaci a myslím, že to tak mají i ostatní fotbalisté. Jsem rád, že to takhle vyšlo, hlavně ty tři góly Spartě,“ uzavřel s úsměvem Michal Papadopulos.

Momentálně si odchovanec ostravského Baníku užívá zaslouženou dovolenou. „Moc jsem se na ni těšil. Sezona byla dlouhá, ve svém věku jsem navíc odehrál takřka všechny zápasy, takže je potřeba si pořádně odpočinout a být s rodinou,“ uzavřel Michal Papadopulos.