„Zápas proti Opavě je pro nás velice důležitý, a to i po psychické stránce. Když vyhrajeme a budeme na čtyřiadvaceti bodech, tak to bude skvělé. Klukům věříme, bude to hodně o hlavě,“ řekl pro klubový web asistent karvinského trenéra Marek Bielan.

Důležitou bitvu může rozhodnout jediný gól. „Když ho vstřelíme jako první, pochopitelně hodně nám pomůže. Dopředu máme sílu, doma si umíme připravit dost šancí. Je to ale o jejich proměňování. I z tohoto důvodu jsme doma brali v sezoně tři body jen s Bohemkou,“ podotkl Bielan.

Pomoci by Karviné mohl návrat kapitána Papadolupose, který kvůli karetnímu trestu vynechal duel v Teplicích. „Michal je osobnost, nadstandardní útočník a umí dát gól. V Opavě zápas rozhodl. Věříme, že se znovu prosadí a pomůže nám,“ dodal Marek Bielan.

První jarní bod vybojovali i přes nepříznivý průběh zápasu v Teplicích fotbalisté Karviné (v bílém).
Vydřený bod a hned několik premiér. Pokladník Karviné Janečka tak má plno práce

„Byli jsme přesvědčeni, že zvládneme zápas s Brnem, který jsme bohužel nezvládli. Čeká nás další utkání, prostě se musíme pokusit o to, abychom přivezli body. Potřebujeme výhru jako sůl, strašně by nám to pomohlo,“ nechal se slyšet trenér Opavy Radoslav Kováč.

Kvalitu soupeře respektuje. „Viděli jsme Karvinou doma proti Slavii, viděli jsme ji v Teplicích, kde prohrávali a šli do bodu. Síla v tom týmu je velká. Mají hodně vysokých hráčů, dobré standardní situace, nečeká nás nic lehkého,“ prohlásil Kováč.

On i hráči si uvědomují vážnost situace. „Pracujeme na tom, abychom hráče psychicky zvedli. Změnili jsme pár věcí, trochu jsme odlehčili trénink, protože kluci to potřebovali. Dali jsme jim dokonce dva dny volno,“ dodal Kováč.

Ten musí řešit i absence. Chybět budou Žídek, Holík, Juřena i Březina. Nejistý je navíc start Čvančary. „Tohle nám taky nehraje do karet, ale je potřeba se s tím poprat. Nějak tu sestavu musíme dát dohromady,“ uzavřel Radoslav Kováč.