„Přijede k nám nelepší tým Česka s výborným kádrem. Pro nás je to obrovská výzva a motivace si to s takovým mančaftem rozdat na hřišti. Doufám, že podáme co nejlepší výkon,“ řekl trenér Karviné Juraj Jarábek.

„Nemáme v tom zápase co ztratit, každý gól by chlapcům mohl pomoct. Jejich sestavu nemusíme řešit. Na každém postu mají obrovskou kvalitu. Navíc většina kádru už prošla covidem, asi ani nebudou mít mnoho absencí,“ prohlásil Jarábek.

„Na Slavii se připravujeme jako celek a víme, že i oni se dají nějakým způsobem porazit. Také jsou to jen lidé z masa a kostí,“ doplnil Jarábek, který by byl moc rád, kdyby už se jeho mužstvo probudilo střelecky. Hráči neskórovali už dva zápasy, celkem pak 243 minut.

„Pokud chceme být úspěšní, je potřeba připravené šance využít. Třeba s Pardubicemi jsme měli snad šest nebo sedm čistých. Naposledy na Slovácku se také pár příležitostí našlo a navíc jsme neproměnili ani penaltu,“ připomněl Jarábek porážky 0:2.

Pražané sílu soupeře respektují. Hlavně jeho klady. „Karviná má velice zajímavé mužstvo se spoustou cizinců. Vepředu mají na českou ligu nadstandardní dvojici Ostrák, Papadopulos. V soubojových statistikách jim patří první místo v lize,“ vypíchl kouč Slavie Jindřich Trpišovský.

„Ve spoustě ofenzivních parametrů jsou v první osmičce ligy, mají velmi nebezpečné standardní situace a vstupy do zápasů. Je otázka, jaký bude terén,“ uzavřel Jidřich Trpišovský.