Slezané si tak dali před nedělním utkáním 22. kola doma s Brnem jasný úkol. Vyhrát, a to pokud možno po dobré hře. „Ten zápas v Boleslavi musíme odčinit,“ řekl pro klubový web trenér Karviné Juraj Jarábek. „Musíme se zlepšit úplně ve všem,“ dodal.

Jeho svěřenci totálně propadli ve městě škodovek v prvním poločase, během kterého si domácí vypracovali zasloužené dvoubrankové vedení, a to nakonec zkušeně uhájili. „Z té první půle jsme byli hodně zklamaní. Taky jsem v půli sáhl ke třem změnám, ve druhém poločase se naše hra zlepšila, ale na body to nestačilo. Věřím, že jsme se z toho všichni poučili a doma podáme kvalitní výkon,“ prohlásil Jarábek.

Brankář fotbalistů Karviné Petr Bolek.
Cvičili nás. Můj nejhorší poločas v Karviné, hlesl po Boleslavi gólman Bolek

Zachraňující se Brno sice v posledních dvou zápasech s Plzní a v Olomouci nebodovali, když shodně prohrálo 0:1, herně ale nepropadlo. „Mají slušný tým, odehráli i některá výborná utkání, která jim ale nevyšla výsledkově. Myslím, že u nás budou chtít hrát fotbal, mají na to vhodné typy hráčů. Navíc po příchodu gólmana Berkovce a obránce Pernici se celý tým zlepšit. Hlavně v obraně,“ uzavřel Juraj Jarábek.