„Chtěli bychom se pohybovat na podobných pozicích jako minule. Mým tajným přáním je si zahrát tu prostřední skupinu. Je to určitě příjemnější, než se obávat sestupu,“ řekl novinářům na čtvrteční předsezonní tiskové konferenci Jozef Weber.

V minulém ročníku nejvyšší soutěže skončila Karviná na 12. místě se ziskem 39 bodů, což je druhé nejlepší umístění po postupu mezi českou elitu v roce 2016, kdy skončili Slezané desátí. Také proto k výrazné obměně kádru v Karviné nedošlo.

Z hráčů, kteří pravidelně nastupovali, opustili kabinu jen Christián Herc, Róbert Mazáň, Tomáš Ostrák a Vojtěch Smrž. Naopak přišli obránci Antonín Křapka z Mladé Boleslavi, Petr Buchta ze Zlína a záložník Aleš Nešický z Liberce.

Házenkáři Karviné se po roční odmlce chystají do evropského poháru. Vpravo jedna z ústředních postav týmu Dominik Solák.
Házenkáře Karviné čekají horkokrevní Turci. Cílem je Evropská liga

„Dostali jsme přes čtyřicet gólů, což je strašně moc. Pokud chceme být úspěšní, tak jich musíme dostat výrazně méně. Oba borci do defenzivy, jak Křapka, tak Buchta, už mají v lize něco odehráno a měli by naši obranu zpevnit,“ dodal Jozef Weber.

Karviná zahájí ligovou sezonu v sobotu 24. července od 16 hodin v Ďolíčku proti Pardubicím. Domácí premiéru si odbudou Slezané o týden později, tedy 31. července od 16 hodin proti nováčkovi z Hradci Králové.