„Pokud se nemýlím, tak má Olomouc jeden z nejlepších vstupů do sezony. Jsem přesvědčený, že v tom budou chtít pokračovat. Prohráli pouze na Spartě, remizovali doma s Plzní. My se každopádně budeme chtít na Hané prezentovat lépe než na jaře,“ řekl Juraj Jarábek, který narážel na poslední vzájemné měření sil a červnovou porážku 1:3 v rámci nadstavby z loňského ročníku.

„V tom utkání byli hráči pasivní. Takhle tam hrát znovu nechceme. Máme v plánu se prezentovat aktivní, organizovanou a agresivní hrou. Chceme získat nějaké body,“ prohlásil Jarábek, pod jehož vedení zažívá tým vůbec nejlepší start do ligy v historii. V dosavadních sedmi kolech vyválčila Karviná už dvanáct bodů a patří jí sedmá příčka. „Jsme za to rádi,“ uznal Jarábek.

Zápas Olomouce a Karviné bude také soubojem pevných obran. Hanáci zatím inkasovali sedm branek, Slezané jen o jednu víc. „Obrana Olomouce stojí na pevných základech, navíc mají kvalitní přechodovou fázi. Podle mě disponují i přes odchod Jemelky nejzkušenější stoperskou dvojicí v lize, kterou tvoří duo Hubník, Beneš. V brance mají navíc výborného Mandouse. Bude to těžký zápas,“ uzavřel Juraj Jarábek.