„Všichni už jsou nastavení na zápasový režim a těší se,“ uvedl pro klubový web trenér Karviné Juraj Jarábek. A co míní o Slovácku?

„Slovácko je dlouhodobě kvalitní tým, který moc změn nedělá. Kádr sice není tak široký, ale hráči se dobře znají, jsou tam automatismy, což je jejich velká výhoda,“ řekl Jarábek, který by rád s týmem odčinil porážku 0:2 s Pardubicemi ze závěru podzimu. „Věřím, že domácí něčím překvapíme,“ pokračoval Jarábek.

Jenže Slezanům se na hřišti Slovácka nedaří. Naposledy tam bodovali v září 2017, když uhráli bezbrankovou remízu. Už tři a půl roku tam nedali gól. „Snad nějaký dáme. Bude rozhodovat dobrá organizace hry, agresivita a motivace uspět. Věřím, že budeme perfektně připraveni,“ prohlásil Jarábek.

Mužstvo je prý nachystáno dobře. „Příprava byla krátká, trénovali jsme jednofázově a minulý týden jsme absolvovali zápasovou generálku s Třincem (0:0), během které jsme viděli v akci osmnáct hráčů. Byl to vlastně jediný přípravný zápas, ta pauza byla extrémně krátká. Od začátku tohoto týdne už absolvujeme tradiční mikrocyklus a připravujeme se na zápas v Uherském Hradišti,“ vysvětlil karvinský kouč.

Novým kapitánem mužstva byl spoluhráči zvolen zkušený útočník Michal Papadopulos, který zaznamenal na podzim tři góly a dvě asistence. „Samozřejmě mě těší, že kabina ukázala na mě. Mladším klukům budu dál pomáhat, na tom se vůbec nic nezmění ani s navlečenou páskou na ruce,“ podotkl ke svému zvolení Michal Papadopulos.