„Musíme se zlepšit ve standardních situacích, a to jak obranných, tak i útočných. Je potřeba, aby se hráči na své úkoly soustředili. Nabádáme je, aby situace dohrávali až do chvíle, než má brankář míč v ruce anebo pískne rozhodčí,“ řekl karvinský asistent Marek Bielan.

Slezanům se v Teplicích výsledkově dlouhodobě nedaří. V pěti zápasech nejvyšší soutěže tam uhráli za poslední necelé čtyři roky jediný bod při skóre 2:8. „Víme o tom a doufáme, že to konečně změníme. Je nutné zabrat, potřebujeme už bodovat,“ zdůraznil Bielan.

Pro Karvinou bude zápas náročnější o to víc, že se bude muset obejít bez zkušeného gólmana Petra Bolka i kapitána Michala Papadopulose. Bolek stojí kvůli vyloučení, Papadopulose nepustí do hry čtyři žluté karty. „Musíme se s tím nějak vyrovnat,“ prohlásil Bielan.

„Tvrdím, že každý je nahraditelný, další hráči čekají na svou šanci. Doufám, že se nám předvedou v tom nejlepším světle a dokážou, že jsou v kádru právem. Nutně už potřebuje začít dávat góly. Navíc v utkání, kde může jediný rozhodnout o výhře,“ dodal Marek Bielan.