„Bylo to hodně emotivní utkání. Sudí to trochu pustil, což je ale dobře. Jen na můj vkus trochu někdy brečeli, proto to trochu eskalovalo. Něco tam zřejmě bylo, jinak by se náš hráč jen tak neválel na zemi. Ale po zápase jsme si podali ruce a všechno je dobré,“ dodal Buchta, který přišel do Karviné před sezonou ze Zlína.

Na hřiště vběhli i oba trenéři. „Je to sport, někdy válka, každý touží po bodech. Stačí, když přeskočí jiskřička. Je to mužný sport, nijak bych to nedramatizoval a neviděl bych v tom nic neobvyklého,“ hlásil na pozápasové tiskové konferenci kouč Hradce Králové Miroslav Koubek.

Karvinský fotbalista Vlasij Sinjavskij se raduje z gólu do branky Hradce Králové, který vstřelil v sobotním duelu 2. kola FORTUNA:LIGY.
Byl jsem na jejich chybu připravený, usmíval se karvinský střelec Sinjavskij

„Došlo ke strkanici mezi dvěma hráči. Snažil jsem se naše kluky dostat pryč, aby nedostali zbytečnou kartu. Ale je to první liga. Jsou tam emoce. Nešlo však o nic nad rámec fair-play. Nešlo o nic zásadního,“ popisoval celý incident trenér Karviné Jozef Weber. Rozhodčí Cieslar vše vyřešil žlutými kartami pro ty, kteří celý incident odstartovali, tedy Čmelíka a Kodeše.

Votroky poslal v utkání do vedení už v 5. minutě Dvořák, ve 24. minutě srovnal na konečných 1:1 Sinjavskij. Nováček z východu Čech měl překvapivě blíže k vítězství. Ve druhém poločase trefil Vašulín tyč, karvinský gólman Neuman navíc zlikvidoval dvě gólovky. Tu největší zcela osamocenému Urmovi.