„Bylo to kvalitní soustředění v pěkném prostředí s krásným hřištěm, které jsme měli pouze pro sebe. I oba soupeři byli kvalitní,“ připomněl pro klubový web kapitán Karviné Michal Papadopulos duely se Zaglebie Sosnowiec (3:1) a GKS Tychy (3:3).

„Z mého pohledu byl určitě lepší a kvalitnější druhý zápas, který skončil šestigólovou přestřelkou. I ten první nebyl špatný, ale hrálo se ve strašném vedru, to jsem si moc neužíval,“ usmíval se Papadopulos, který odehrál v lize 111 zápasů a vstřelil v nich 27 gólů.

Přípravný zápas SFC Opava - MFK Karviná 0:1. Na snímku v zeleném karvinský útočník Kacper Zych (číslo 28).
Karvinský mladík Zych je při chuti. V přípravě (zatím) nejlepší střelec týmu

„Každopádně každé soustředění je moc důležité pro zapracování nových hráčů. Po této stránce splnilo účel. Kluci mezi nás zapadli úplně bez problémů. Teď to bude o tom, abychom to ukázali i na hřišti,“ podotkl šestatřicetiletý Papadopulos.

„Máme za sebou tři týdny letní přípravy, byly opravdu náročné. Jsem rád, že už to nejtvrdší máme za sebou a pomalu najíždíme na klasický blok. V sobotu nás čeká generálka a pak už vše bude směřovat na ligu a první zápas s Pardubicemi,“ dodal Michal Papadopulos.

KARVINÁ V PŘÍPRAVĚ:

Karviná – Trenčín 0:3 (42., 52. a 61. Kadák)

Karviná – Górnik Zabrze 1:2 (48. Jurásek - 3. Rostkowski, 65. Dadok)

Opava – Karviná 0:1 (79. Zych)

Zaglebie Sosnowiec – Karviná 1:3 (25. Sobczak - 64. a 71. Zych, 53. Siňavskij)

GKS Tychy – Karviná 3:3 (62. a 84. Kargulewicz, 73. Staniucha - 17. Jean Mangabeira, 64. Šindelář, 74. Svoboda)

Ružomberok – Karviná (sobota 17. 7. v 17 hodin)