„V prvních deseti minutách jsme měli ze soupeře šílený respekt, z toho pramenily dva nebo tři náznaky šancí po centrech. Poté jsme už byli lepším týmem na trávníku a zaslouženě vedli po gólu Franka,“ vrátil se karvinský trenér Tomáš Hejdušek ke 28. minutě utkání.

Tým MFK do něj vstoupil v improvizované sestavě bez většiny hráčů užšího kádru, kteří trénovali na domácím stadionu. „Do druhé půle nastoupili kluci z béčka, kteří mají za sebou pouhý týden přípravy,“ vysvětlil kouč.

Brankář Jiří Ciupa se těší na ligu, v Karviné prodloužil smlouvu. Fotogalerie je z přípravného utkání MFK - Ružomberok 1:0 v Albrechticích.
Gólman Ciupa zůstává v Karviné a těší se na ligu, Clement zamířil do Třince

Karvinští mladíci udrželi vedení až do 65. minuty, kdy se prosadil Polyarus. Polský protivník pak měl i další šance, ale MFK podržel brankář Lapeš.

„Určitě bych na výkonu kluků z béčka našel pozitiva. Zápas byl pro ně obrovská škola – proti takovému těžkému soupeři hráli možná poprvé. Jen mě několikrát zarazilo, jak si to zbytečně komplikovali. Místo jednoduché hry něco vymýšleli a polský tým to jednou potrestal a vyrovnal,“ konstatoval Tomáš Hejdušek po předposledním přípravném duelu.

Generálka čeká Karvinou v sobotu 15. července od 16 hodin na městském stadionu s Podbeskidzie a o týden později už bude doma bojovat o první mistrovské body proti Zlínu.

Ilustrační foto.
Stěhování národů. Volné přestupy využilo v kraji 105 fotbalistů. Víme, kam jdou!

Fotbalová příprava:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza KS – MFK Karviná 1:1 (0:1)

Branky: Branky: 65. Polyarus - 28. Franko.

Karviná - I. poločas: Lapeš - Hošek, Kahuan, Traore, Antovski - Moses, Motyčka - Franko, Vinicius, Rezek - Adeleke. II. poločas: Ulihanes (66. Lapeš) - Fukala, Trček, Stropek, Cyprian - Jurga, Jurčák - Molitorisz, Kaňák, Brzóska - Adeleke (67. Vinicius). Trenér: Tomáš Hejdušek.