„Vyšlo to přesně! V pondělí jsme s přítelkyní přiletěli a hned ten den jsem se hlásil v Praze na srazu. Je to pecka. Bude to velká zkušenost a jsem moc natěšený,“ svěřil se gólman. V národním týmu nahradil Antonína Kinského, který se omluvil ze zdravotních důvodů.

Teď už Neuman polyká tréninkové dávky na kempu v Bencích u Prahy. V národním týmu je 194 centimetrů vysoký odchovanec Baníku Albrechtice sice úplný nováček, ale o pokoj se dělí s bývalým karvinským spoluhráčem Matějem Juráskem, který obléká dres pražské Slavie.

Zápas 26. kola fotbalové divize F MFK Karviná B - Bospor Bohumín 4:2.
Karvinští mladíci si oslavy nepokazili, za divizí udělali vítěznou tečku v derby

„Do čtvrtka nás čekají tréninky a v pátek budeme mít modelové utkání, které by mělo být uzavřené pro veřejnost. Tým se pak sejde znovu v sobotu večer i kvůli tomu, abychom mohli přes víkend reagovat na případné další zranění, kdyby se nedejbože vyvrbilo," přiblížil program závěrečného kempu trenér Jan Suchopárek.

„Z nikoho necítím nervozitu. Všechno je v pohodě,“ prozradil Neuman o atmosféře v českém týmu před šampionátem. Češi do něj vstoupí ve čtvrtek 22. června zápasem skupiny C proti Anglii v gruzínském Batumi, kde o tři dny později nastoupí i proti Německu, závěrečný duel je čeká 28. června v Kutaisi proti Izraeli. Do dějiště šampionátu odletí v pondělí 19. června.