Karvinští fotbalisté vybojovali na teplických Stínadlech bod, a to je tak jediné pozitivum, co si z něj mohou vzít. „Tu remízu bereme. Přijeli jsme sem bodovat, a to se nám povedlo,“ pochvaloval si trenér MFK František Straka, kterého akorát mrzely nedotažené akce z první půle. „Tam jsme hráli solidně, mohli jsme některé situace řešit lépe,“ vybavoval si.

První půle opravdu nabídla ze strany Karviné ještě solidní partii, ale diváci se fotbalem určitě nebavili. Na každé straně viděli po šanci, Karvinští měli tutovku, když po chybě Grigara zívala na Janečku prázdná brána. Ten to z dvaceti metrů zkusil, ale patrně se ukopl.

Na startu druhé půle si Karvinští pasivitou a chybami v rozehrávce koledovali o gól, který nakonec nepřišel. Teplice si vyloženou tutovku nevypracovaly, nebezpečné byly pouze střely Ljevakoviče a hlavička J. Mareše, která však šla vedle.

„Druhá půle už se mi tolik nelíbila, byla spíše v režii Teplic,“ připustil trenér Straka. Jeho svěřenci zazlobili až v poslední čtvrthodině, ale gólovku rovněž vyhlíželi marně, a tak neslaný nemastný zápas skončil zaslouženě bez branek.

Karvinští zaujali ještě střídáním nového hráče s jmenovkou Steven. Jedná se o Bulhara Stivana Valentinova Petkova, který do Karviné přichází na roční hostování s opcí.

„Bod je dobrý, hrajeme o záchranu a je třeba si vážit každého, zvlášť z venkovního hřiště. Jet sem sedm hodin a odjíždět nakonec s prázdnýma rukama, to by vážně nebylo dobré,“ hodnotil v prvoligové historii vůbec premiérový zisk Karviné z Teplic karvinský záložník Marek Janečka.

Což má pravdu. Karvinští z těžkého týdne uhráli 4 ligové body, k tomu postoupili v poháru. V Teplicích znovu příkladně bojovali a to je dobrý základ do pokračování ligy, která má nyní dvoutýdenní reprezentační přestávku.

FK Teplice – MFK Karviná 0:0

Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Novák. ŽK: Trubač, Ljevaković, J. Mareš, Vondrášek – Ndefe, Rundić, Smrž. Diváci: 3 169.

Karviná: Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić, Čonka – Hanousek – Ba Loua (90. Krivák), Janečka, Bukata (59. Petkov), Guba (66. Smrž) – Petráň. Trenér: Straka.