„Týden rychle uteče a my už se všichni těšíme na regionální derby s Baníkem,“ přiznává trenér MFK Roman Nádvorník, který věří, že jeho svěřenci odčiní poslední ligový nezdar s Duklou.

„Potřebujeme už také obrat některý ze silných týmů, což se nám zatím nedaří. Baník takovým týmem je, letos je velmi úspěšný. Vlastně jen navázal na to své kvalitní jaro a přenesl si fazonu i do nové sezony,“ poznamenává směrem k soupeři.

Sám věří, že jeho hráči budou patřičně motivovaní. „Derby je derby. Doufám, že Baník překvapíme. Máme na to. Na hráčích pozoruji, že jsou natěšení a směrem k blížícímu se zápasu se to určitě bude stupňovat,“ předpokládá trenér karvinského mužstva.

Na soupeře si Karvinští musí dát velký pozor. „Baník v létě vhodně doplnil kádr, mužstvo si sedlo a předvádí výborné výkony. V domácím prostředí bude chtít vyhrát, navíc se může opřít o vynikající fanouškovské zázemí. Ale na atmosféru se těšíme,“ vzkázal do Ostravy.

Fakt, že ostravskému týmu bude scházet jeho lídr Milan Baroš, podle něj roli hrát nebude. „Baník dokázal, že umí hrát i bez Baroše, i když ten je pro jeho hru nesmírně důležitý. Proti nám bude favoritem tak jako tak,“ uvědomuje si trenér MFK.