Karvinští, jimž patří v tabulce předposlední místo, se pokusí ukončit dlouhé čekání na tři body a jako poslední celek v ligové sezoně zvítězit. Baník chce po čtyřech kolech naplno bodovat a upevnit si pátou příčku.

Karviná v neděli gólem inkasovaným v nastavení prohrála doma s Libercem 1:2 a v lize nezvítězila už 14 zápasů. Slezané se s pěti body krčí na předposledním místě tabulky o skóre před Teplicemi, k dobru však mají dvě odložená utkání a věří, že se dokážou přiblížit celkům nad sebou. Karvinští s Ostravou vyhráli jediný z osmi ligových duelů, doma ale s Baníkem bodovali ve třech ze čtyř zápasů.

Fanoušci Pavel Pálka a Lukáš Přibyl. První fandí Baníku, druhý Karviné.
Fanoušci Karviné a Baníku řeší před derby sázku: Co běžet nahý kolem firmy?

"Viděl jsem Baník v posledním zápase proti Plzni na vlastní oči a ve druhé půli ukázal, jakou má sílu. Bude to výborné utkání. My sice minulý duel s Libercem ztratili v nastaveném čase, ale fotbal už je takový. Někdy vám něco dá a někdy vezme. Důležité je, aby se z toho kluci oklepali. Co nám nevyšlo v neděli s Libercem, se teď může podařit s Baníkem," řekl karvinský trenér Bohumil Páník, který v letech 2018 až 2019 vedl Ostravu.

Baník prohrál jediné z posledních devíti kol, na druhou stranu ale v lize už čtyřikrát po sobě nezvítězil. O víkendu Ostravští remizovali doma s Plzní 2:2 poté, co smazali dvoubrankovou ztrátu, a připsali si třetí nerozhodný výsledek za sebou.

"Karviná potřebuje body, takže těžký zápas. My k němu musíme přistoupit zodpovědně jako proti Plzni doma. Soupeř má mužstvo, které bude asi zaměřeno na defenzivu, z protiútoku se bude snažit ohrožovat naši branku," řekl ostravský trenér Tomáš Galásek.

Fanoušci Baníku.
Na sport jen očkovaní? Zůstaneme za branami, hlásí ultras Baníku. O bojkot nejde

"Pokud se Karviné nevyrovnáme v důrazu, bojovnosti a houževnatosti, měli bychom velký problém. Věříme, že jsme dobře zregenerovali, přispět k tomu by mohla i pozitiva z utkání proti Plzni," doplnil asistent u české reprezentace.

Zápas v Karviné začne ve středu v 17:00. Po zpřísnění vládních opatření proti koronaviru už se fanoušci nedostanou na stadion po předložení negativního testu, vstup jim umožnění pouze dokončené očkování nebo prodělání nemoci v posledních šesti měsících.