Sedmadvacetiletý útočník z Pobřeží slonoviny prošel zdravotními testy a připojil se k týmu na soustředění ve Slovinsku. Převážnou část kariéry strávil ve francouzských klubech, naposledy v prvoligovém Caen.

„Christian k nám přichází z prvoligového francouzského klubu SM Caen na přestup. Jde o ofenzivního fotbalistu, rychlostní typ. Nejlépe se cítí v útoku, ale může hrát i z křídla,“ představil posilu tmavé pleti sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Christian Kouakou hrál také v Thajsku, ale spjat je především s francouzskými kluby z Tours, Nimes a Caen. Ve druhé francouzské lize má přes sto startů, v první pak kolem třicítky. „Hledali jsme typologicky trochu odlišného hráče do útoku. To Christian splňuje. Hned se tady s námi zapojil do tréninkového procesu,“ pochvaloval si ve Slovinsku trenér Norbert Hrnčár.

Pro rodáka z Abidžanu bylo podle jeho slov při rozhodování o své budoucnosti důležité, že v kádru figurují hráči, kteří mluví jeho rodnou řečí, tedy francouzštinou. „Rozhodoval jsem se i kvůli tomu. Je to pro mě důležitý aspekt, mnohem dřív se dokážu aklimatizovat a Sufi Dramé i Adriel Ba Loua mi s tím určitě pomůžou. Další věcí je to, že po konci smlouvy v Caen jsem chtěl zůstat v zahraničí. Měl jsem i jiné nabídky, ale Karviná hraje nejvyšší soutěž, a tak jsem tady,“ vysvětlil Christian Kouakou.