V první půli se šance počítaly téměř výlučně před brankou ostravského Jana Laštůvky. „Proto jsem také zklamaný, že jsme nevedli dva nebo tři nula, protože šance jsme tam měli. Mohli jsme vytěžit víc. Soupeře jsme zaskočili vysokým presinkem, napadali jsme po celém hřišti a Baník s tím měl obrovský problém. Z našich zisků pak pramenily i šance,“ hodnotil utkání trenér MFK Roman Nádvorník, který zápas rozdělil na dvě části.

„Ta první byla z našeho pohledu velmi vydařená, to byl ten poločas. Druhá už byla ta, kdy jsme v deseti hlavně bránili a projevila se velká kvalita Baníku, který převzal otěže utkání do svých rukou a nakonec i srovnal. Podruhé za sebou jsme dostali gól z krásně provedeného přímého kopu,“ posteskl si karvinský kouč nad gólem domácího Fleišmana.

Bojan Letič sehrál smolné utkání. Zazdil tutovku, nechal se vyloučit a Karviná ztratila slibně rozehrané utkání.

Ten sám uznal, že konečná remíza 1:1 je spravedlivá, byť Baník měl ve druhé části značně navrch a připravil si i šance. „To ano, ale musíme být spravedliví, protože jsme úplně zaspali první poločas a Karviná měla snad tři čtyři šance. Takže díkybohu aspoň za ten bod,“ poznamenal po zápase Jiří Fleišman.

I díky nevyužitým karvinským gólovkám hledal trenér Nádvorník ve druhé půli pozitiva už mnohem hůř. „Už jsme neměli tolik sil a Baník nás začal přehrávat. Měli jsme tam už jen jednu šanci Gubou, který to ještě mohl zvrátit gólem na 2:0, ale nestalo se. I tak musím před hráči smeknout a poděkovat jim. Celý zápas pracovali a já jen doufám, že na to navážeme i v dalších zápasech,“ přál by si Nádvorník.

Za smolaře večera označil Bojana Letiče, který spálil jasnou gólovku a navrch se nechal vyloučit. „Obě žluté byly zcela zbytečné a oslabil nás. Spíš bych mu ale vyčetl tu velkou šanci, kdy mohl dát do kabiny na 2:0 a Baník by s tím pak měl velký problém. Poté nemuselo dojít ani k Bojanově vyloučení. Sehrál nešťastný zápas,“ komentoval to Nádvorník.

Ten se v Ostravě rozhodl postavit útočný šik složený ze sprinterů. Karviné scházel ne zcela zdravý Wágner, ale Karvinští z jeho absence vytěžili. „Naši sestavu jsme takto na Baník postavili cíleně. Zkoušeli jsme ten vysoký presink, na hrot útoku se postavil pohyblivý Dávid Guba, podporovaný ještě rychlejšími krajními hráči Ba Louou, Letičem a pod ním Lingrem. Ve hře byl i Ramirez, ale pro Gubu hrály zkušenosti. Tento tah nám vyšel,“ pochvaloval si Nádvorník.