Mise to však není nesplnitelná. Jednak nelze se Slavií prohrávat donekonečna (bilance 1-0-9), jednak si Slavia momentálně řeší svoje vlastní problémy s fanoušky a už naposledy mohla o body přijít v utkání s Olomoucí.

„V české lize je všechno hratelné. Kdyby Sigma proměnila penaltu, tak na Slavii remizuje. Ale to nic nemění na faktu, že soupeř bude obrovský favorit zápasu. Je zkušený, sehraný, má velkou kvalitu, což předváděl celou loňskou sezonu,“ uznává trenér Karviné František Straka.

Jeho tým nepředvádí na prahu nové sezony vůbec špatné výkony, ale podstatné je, že neboduje. „Souhlasím, všichni to podobně vnímáme. Nejsou body a to musíme změnit. Jak? Bodovat,“ usmívá se Straka. „Ale vážně, naší výhodou proti Slavii by mohlo být, že nemáme co ztratit. Všichni očekávají výhru Slavie, což je pro nás perfektní motivace. Navíc hrajeme doma, tady to musí být náš hrad. Šanci máme,“ nepochybuje kouč Karviné.

Přestože Slavii odešli dva stabilní stopeři Ngadeu a Deli, což je zásah do základní sestavy, nepovažuje to Straka za nějakou extravýhodu. „Podobně jako Plzeň je Slavia týmem, který má všechny posty zdvojené až ztrojené, takže to nebude tak poznat, byť oba hráči byli na naši ligu nadstandardní,“ připouští.

Pozitivem také je, že se dokupy dávají marodi. „U Dávida Guby a Adriela Ba Louy je vidět posun k lepšímu. Jeden z nich by snad mohl v průběhu utkání naskočit do hry,“ přemýšlí karvinský kouč.

A před zápasem apeluje i na fanoušky, kteří by mohli podobně jako v derby proti Baníku vyprodat útulný karvinský stadion. „Doufám, že přijdou, zaplní ochozy a poženou nás. Bez nich to nepůjde. Věříme v plný dům a bodový zisk,“ zatíná Straka ruku v pěst.

Nedělní utkání začne na Městském stadionu v Karviné-Ráji v 16.30 hodin.