„Já už nevím, co mám hráčům říct. Je to furt dokola, jedno a to samé,“ kroutil nechápavě hlavou nad střeleckou mizérií a inkasovanými brankami.

Základní cíl Karviné pro derby zněl: neinkasovat. „Čím déle bychom drželi nulu, tím větší šanci uspět bychom měli. Místo toho inkasujeme třikrát ze standardky. Já to nechápu, poněvadž standardní situace nacvičujeme, věnujeme se tomu a pak přijde standardka a my se porážíme sami. Je to o křeči. Pak už nejede ani hlava. Děláme naivní a zbytečné chyby, je to furt dokola,“ zopakoval otráveně.

Karvinští čekají na gól neuvěřitelných 533 minut! Od remízy s poslední Opavou nebodovali. „Reprezentační pauza přichází v pravý čas, protože jsme zdecimovaní. Nevyhráváme, nedáváme góly a musíme najít příčinu,“ řekl po zápase Straka.

Obul se i do hráčů. „Někteří na hřišti chrápou, nebo jsou dokonce uražení. To mi hlava nebere. Frajeři si musejí uvědomit, že je to jejich džob,“ zlobil se Straka. „Kvalita nám v mnoha případech chybí. Dneska nás zlomily standardky. Při jedné zaspal totálně gólman, při druhé máváme rukama, něco ukazujeme. Nepomůžeme si. Tohle nás hází zpátky,“ láteřil.

Rezignovat kvůli špatným výsledkům nehodlá. „Jsem člověk, který nikdy neutíká z boje. Budu dál makat, protože tady jsou kluci, kteří mají podobný charakter jako já. Na těch to teď musíme postavit. Budeme válčit. Musíme se z té šlamastyky dostat, ale je třeba si uvědomit, že jsme v tom všichni. To není jen o trenérech, ale především o hráčích. Bylo by dobré, aby frajeři ukázali, že mají koule,“ uzavřel František Straka směrem k hráčům, z nichž někteří na place vypadají, že jim jsou výsledky šumafuk.