„Měli jsme nějakou vizi, za kterou jsme šli. Tu jsme ale z různých příčin ztratili. Mým úkolem je nyní připravit tým na baráž proti komukoliv a tu zvládnout. Tečka,“ nechtěl se Straka bavit o teoretických šancích, které stejně sotva vyjdou.

Karvinští se nyní soustředí na to, aby do již zmiňované baráže šli dobře naladěni. „Chci, aby hráčům stouplo sebevědomí. Výhra nad Duklou nám v tomto ohledu pomůže,“ míní kouč Karviné.

Ačkoliv jeho svěřenci úterní zápas zvládli, nevyvíjel se úplně ideálně, protože Dukla po zákroku Dreksy na Tetoura kopala penaltu. „Ta by nás asi nalomila. Od toho momentu jsme ale převzali otěže hry a po taktické stránce pracovali velice dobře. Pozitivní energii z vítězství budeme potřebovat,“ pochvaloval si Straka, který si může blahořečit, že do brány poslal Martina Pastornického, který spoluhráče podržel chycenou penaltou.

Jak to Straku napadlo? „Trenér s realizačním týmem probírají určité varianty co udělat, co neudělat. Byl to takový ten pocit z břicha, ryze intuitivní. Martin chytal výborně už na Spartě, tak jsme ho tam poslali i proti Dukle. Dát hráčům důvěru, o tom to je. Oni to pak mančaftu vrátí. Je fajn, když máte v týmu dva gólmany na velice dobré úrovni. Z Martina vyzařovala proti Dukle jistota, je na dobré cestě,“ chválil Straka svého brankáře.

Od utkání se Zlínem naskočil do zápasu konečně i Pavel Dreksa. „Pavel bral antibiotika, naskočil do toho zase až dnes a zase jsme viděli, jak je pro tým důležitý. Jak dovede dirigovat a organizovat obranu. Možná jeho absence byla příčinou toho, proč jsme v úvodních dvou kolech nadstavby nebodovali. S ním by to bylo v obranné fázi jiné,“ přemýšlel Straka, což je dost dobře možné, neboť i v utkání proti Dukle bylo vidět, jak vedle Dreksy podávají hráči mnohem lepší výkony. Třeba Rundič se Záhumenským. „Ano, ale u Záhumenského je problém, že je pořád zbytečně pod stresem. Musí se v určitých fázích hry totálně zklidnit a hrát jinak,“ všiml si Straka.

K sobotnímu utkání proti Bohemians toho moc říct nechtěl. „Bohemku nechci komentovat, musíme koukat na sebe, abychom podali dobrý výkon. Cíl je jasný - urvat tři body,“ vyhlásil bodové plány.