Svěřenci trenéra Norberta Hrnčára mají zatím to štěstí, že v soutěži figuruje ještě neschopnější Dukla, ovšem to nemusí platit dlouho. Za dva týdny čeká oba celky přímý souboj a v tuto chvíli se zdá, že půjde už vyloženě jen o to, kdo neskončí poslední a zabrání tím přímému sestupu.

Protože ruku na srdce, opustit barážové pozice, to už půjde sotva. Na to jednoduše Karviné chybí kvalita. Přestože hráči bojují a naposledy v Příbrami předvedli lepší výkon než na Slovácku, jejich nemohoucnost v útoku trvá a navíc se stále dopouští bizarních chyb v obraně.

Na fotbalistech je viditelná křeč, nepohoda a situace, které by jinak řešili s čistou hlavou a lehkostí na noze, řeší spletitě a zbrkle. I v Příbrami, stejně jako proti Opavě i Teplicím, mohli vyhrát, ale donekonečna se vymlouvat na absenci štěstí nejde. Kvalita schází.

Karviná před startem jara kladla důraz na los. Všech šest prvních soupeřů bylo a je hratelných, tady bylo potřeba vydolovat aspoň polovinu, tedy devět bodů, aby se Karviná dostala do klidnějšího středu tabulky. Místo toho se zatím uhrály body dva a najednou je tady propast, kdy hráči na nebáražovou pozici ztrácejí už osm bodů (v přepočtu tři kola).

Jejich nejbližšími soupeři jsou nyní pražské týmy Bohemians a Dukla, oba sousedé v tabulce. Pokud Karviná neporazí ani je, může se v klidu připravovat na baráž a přímou konfrontaci s druholigovým soupeřem. Pokud ovšem tu šanci vůbec dostane.