Šikovný záložník Faško trénuje s Karvinou od začátku přípravy. Bývalý mládežnický reprezentant si nejvyšší slovenskou soutěž zahrál poprvé v Banské Bystrici, kde odehrál tři sezony. Poté přestoupil do Ružomberku, kde jej vedl současný trenér MFK Norbert Hrnčár.

„Jde o konstruktivního středového hráče s dobrou přihrávkou, finální fází i střelou. Michal má v sobě zajímavý potenciál, který doufám ukáže v ligových utkáních,“ přeje si Hrnčár.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista nasbíral na Slovensku 98 startů a sedm gólů, po skončení smlouvy v Ružomberku odešel jako volný hráč do švýcarského klubu Grasshoppers Curych. Odtud následně putoval na hostování do třetiligového německého Braunschweigu, kde odehrál loňský podzim. Nyní se posunul blíže své domovině.

„Je to pro mě lepší. První pocity mám z Karviné jen pozitivní, navíc s panem Hrnčárem jsem byl v pravidelném kontaktu. Je fajn, když vás trenér chce do týmu, ale nejsem Messi a nemám místo na hřišti jisté. Budu o něj bojovat a s týmem uděláme vše pro to, abychom udrželi v Karviné ligu,“ slíbil Faško.