Odchovanec Frýdku-Místku se do Česka vrací po čtyřech letech. Dvacetiletý střední záložník Kolína nad Rýnem se v Karviné domluvil na ročním hostování. Teprve dvacetiletý talent českého fotbalu odešel do Kolína v roce 2016, v německém klubu prošel mladším a starším dorostem, při přechodu do mužů jej Kolín v minulé sezoně poslal hostovat do rakouského Hartbergu.

„Tam jsem byl moc spokojen, vybojovali jsme Evropskou ligu v přímém souboji s Austrií Vídeň,“ prozradil Ostrák. Protože jak klub, tak on sám měli zájem na tom, aby nastupoval dál v některé nejvyšší soutěži a na první mužstvo Kolína to ani letos nevypadalo, poslali jej Němci domů. „Moc se těším, budu doma a chci co nejvíce pomoct. Hlavně, abychom vyhrávali a hráli dobrý fotbal,“ přeje si Tomáš Ostrák.

Sportovní ředitel Karviná Lubomír Vlk přidává svůj pohled. „Tomáš je mladý, kvalitní fotbalista. Kdyby tomu tak nebylo, neměl by profesionální kontrakt v týmu z německé Bundesligy. Věříme, že se u nás rychle aklimatizuje na českou ligu a v nové sezoně nám pomůže,“ řekl.

Gigli Ndefe má za sebou první sezonu v Karviné.
Karvinský Holanďan Gigli Ndefe o karanténě: Člověk neví, co čekat
Fanoušci se zatím nových permic nedočkají. Platí ty staré.
Permanentky v Karviné nebudou. Zatím