Obvyklá dvojka za Martinem Berkovcem vychytala všechny sparťanské střelce, až na M. Haška. Po utkání tak mohli hosté nečekaně slavit vítězství. „Jsme na spodku tabulky, a že vyhrajeme zrovna proti Spartě, to se asi nikomu nesnilo,“ smál se po utkání rozveselený Martin Pastornický.

Který okamžik z utkání si budete nejvíc pamatovat?

Jsem ještě pořád v euforii (úsměv). Ale asi jeden blok, kterým jsem chytil Spartě jednu velkou šanci (proti Zahustelovi - pozn. aut.). Ale mám rád, i když dáváme góly. Slavím je se spoluhráči. Dneska mě ty úvodní dva nadchly. Po dvou brankách se vám hned hraje lépe. 

Dlouho jste držel čisté konto. Nakonec jste ho po trefě Martina Haška neudržel…

To mě mrzí, ale on to trefil famózně. Natahoval jsem se po tom marně. Tohle bych neměl, ani kdybych reagoval dřív.

Karvinští fotbalisté se radují z branky na Spartě. Soupeři dali celkem tři.
Senzace! Karviná na Letné šokovala Spartu

Kdy jste se dozvěděl, že půjdete do brány místo Martina Berkovce?

Asi týden před zápasem. Já se léčil z pohárového zápasu na Slavii, měl jsem odraženou patu, ale trenér mi říkal, že když vydržím celý týden trénovat, dostanu tady šanci, protože Berky měl nějaké problémy se zápěstím. 

Jak se vám spalo ze soboty na neděli?

Já se strašně těšil. Už jen zahrát si na Spartě je věc. A teď k tomu ještě ten výsledek! Zatím je to můj vrchol kariéry. Slavii a Spartu mám za sebou, víc zápasů do konce tohoto ročníku už asi nepřidám. 

Dá se říci, na koho ze sparťanského týmu jste se nejvíc připravoval?

To se takhle nedá určit, Sparta má kvalitní všechny posty. Možná na Karlssona, který to rád zkouší z dálky. Vlastně i dneska to na mě jednou zkusil. Ale připravoval jsem se na Spartu jako na celek, především na jejich standardky, které mají silné.

MFK Havířov - HFK Olomouc.
Jak je důležité míti Wojnara. Havířovský kapitán zařídil výhru Indiánů

Na začátku dubna jste čelil hráčům Slavie, po třech týdnech hráčům Sparty. Dají se ta utkání v něčem porovnat? Co je pro vás víc? 

Samozřejmě zápas proti Spartě, protože jsme vyhráli a šlo o ligový zápas. Ale za zkušenost v Edenu jsem i tak nesmírně rád, protože mě to v hlavě připravilo na tento duel.

Vnímáte, že to je pro celý klub největší a nejcennější vítězství v jeho historii?

Asi to tak bude, protože jsme teprve třetí sezónu v lize a oproti týmům ze silné trojky jsme doposud uhráli jen dvě domácí remízy právě se Spartou.

Fakultní nemocnice v Ostravě.
Velikonoční sobota na silnicích v kraji: motorkář v Karviné nepřežil nehodu
IV. ročník konopného veletrhu Konopex. Dolní oblast Vítkovice, 19. dubna 2019 v Ostravě.
TIP Deníku: V Ostravě začal veletrh konopí. Potrvá až do neděle