Na tom úvodním hráčům řekl, že se společně všichni musí snažit udělat maximum pro úspěch. „Přesné bodové cíle do konce podzimu nejsou, je třeba nejprve tým poznat. Už jsme si ale dělali analýzu karvinské hry, výsledků mužstva, jeho předností a slabin,“ poznamenal.

Dojem ze hry měl pozitivní. „Mužstvo je velmi pracovité, ochotné, s obrovským srdcem a zápalem vloženým do hry. Samozřejmě, že každý trenér má nějaké svoje představy o situacích, kdy tým míč drží a kdy se jej naopak snaží získat. I my se nyní budeme snažit mužstvo formovat podle našich představ, ale zároveň nemáme kouzelný proutek, kterým bychom mávli a všechno najednou pojede jako po másle. Jsme trenéři, kteří chtějí přesvědčit vlastní hrou,“ představil Hrčnár sebe i svého kolegu Richard Högera, který přišel do Karviné s ním.

Na úvod bude podle něj potřeba zapracovat na organizaci hry. „Postupně chceme vkládat do hry prvky naší představy. Když jsem viděl některé karvinské zápasy, a českou ligu sleduji pravidelně, bylo tam z mého pohledu hodně nedotažených zápasů, které mohly skončit bodově a neskončily. Na tom chceme nejvíce pracovat. Tým nesmí ztrácet důležité body. Musíme zapracovat na obou fázích hry, tedy jak na produktivitě, tak na zlepšené defenzivě, protože jsou to spojené nádoby a obě byly příčinou toho, že tým nemá větší bodový zisk,“ uvažoval.

O ten další se pokusí v sobotu v utkání proti pražské Slavii. „Slavia má jméno doma i v Evropě, vůbec o síle české soutěže svědčí fakt, že tři kluby stále figurují v pohárové Evropě (se všemi se Karviná utká ještě na podzim) a Slavia celou tu soutěž vede,“ konstatoval Hrnčár.

A podle všeho mu právě v těchto zápasech budou scházet klíčoví hráči Budínský a Panák. „Tu situaci nezměníme, musíme vycházet z toho, jaká je, a reagovat. Nabízí se mi ale paralela s Ružomberkem, což je podobně jako Karviná menší klub, a také s ním se povedlo dělat dobré výsledky,“ přemýšlí slovenský trenér.

Zatímco v Myjavě i Ružomberku, kde pracoval předtím, skládal pokaždé nový tým, do Karviné přichází „k hotovému“. „Ano, je to něco jiného přicházet v rozehrané sezoně, ale navzdory tomu časovému diskonfortu věřím, že to společně zvládneme a nějaké body ještě na podzim uhrajeme,“ je Hrnčár optimista.

Těšit se může i na domácí pohárovou soutěž, Karviná je v jarním čtvrtfinále. Na Slovensku dovedl Hrnčár svůj Ružomberok do pohárového finále. „Bylo by krásné to zopakovat i tady, ale teď je to ještě strašně daleko. Naše priorita je zápas se Slavií,“ ujistil.

Karvinské hráče bude poznávat za pochodu. „Každodenní kontakt pomůže víc. Znám některé slovenské hráče, a třeba Gubu jsem měl ve slovenské jedenadvacítce. Věřím, že sblížení bude rychlé,“ zakončil.