Ta v úvodu sezony na stadionu v Edenu Karvinou vyškolila výsledkem 4:0. Nový trenér MFK Norbert Hrnčár však není zatížen karvinskou minulostí, začíná v novém působišti od začátku.

„První vzájemný zápas na Slavii je minulost, píšeme teď novou historii. Slavia představuje špičku české ligy, o její síle svědčí i vystupování v Evropě a aktuální pozice v tabulce. To vše jasně hovoří o tom, kdo nás zítra vlastně čeká,“ upozorňuje nový karvinský kouč.

Přestože mužstvo stále poznává, je přesvědčen, že hráči udělají pro úspěch maximum. „Jednoduché to nebude, ale nejdeme do zápasu se strachem. Věřím, že budeme nabuzení a plně odhodlaní zvítězit,“ burcuje hráčskou kabinu.

À propos, je on sám tím typem trenéra, který se snaží hrát i na emocionální stránku fotbalistů? Snaží se tým vyhecovat? „Emoce k fotbalu patří. Bez nich to není fotbal, ale pochopitelně tam musí být i nějaká kontrola emocí a taktika. To spolu souvisí,“ vykládá.

Uvedení do nové funkce právě v utkání s nejtěžším možným protivníkem nepovažuje za překážku. „Naopak. S kolegou Högerem se na to těšíme. Je to nová situace a jsme plni očekávaní,“ ujišťuje Hrčnár i za svého asistenta Richarda Högera.

Berkovec: Něco do kabiny vypíšu

Mužem, který ve Slavii téměř vyrostl, je v karvinské kabině gólman Martin Berkovec. Jak se na Slavii těší on? „Moc, i když zatím ani nevím, jestli budu chytat, to je první věc. Rád bych je ale porazil, už jsem vypsal do kabiny i nějaké občerstvení. Motivaci máme proti Slavii všichni,“ přiznává Berkovec.

Jak on vnímá změnu na pozici karvinského trenéra? „Je to vždycky nový impulz. My jsme ty poslední zápasy hráli dobře, jenže vždycky nám utekla nějaká menší část zápasu, kterou jsme si to nakonec prohráli a zahodili i zbytek pracně vybojovaných minut. Především jsme dostali víc gólů, než by se nám líbilo,“ narážel Berkovec na duely s Olomoucí, Zlínem a Spartou.

Martin Berkovec netuší, zda půjde do brány.

Poslední čtyři zápasy letošního ligového programu by za normálních okolností oficiálně „spadaly“ už do jarní části, díky novému modelu první ligy se ale musí odehrát ještě v roce 2018, aby se na jaře stihly nadstavbové skupiny. Tudíž už ani počasí není moc příznivé. „Je už spíš zimní. Pro hráče je chlad mimořádně nepříjemný,“ uznává Berkovec. „Nevím, jestli je to pro lidi moc fotbalové, na hřišti se ale musíte hýbat a udržovat v teple, abyste byl připraven kdykoliv zasáhnout,“ popisuje.

Sobotní zápas začíná ve 14 hodin.