V prvním duelu po pauze má výhodu domácího prostředí, v sobotu 16. září od 15 hodin nastoupí na stadionu v Ráji proti devátým Teplicím. Ty mají o čtyři body víc, dosud dvakrát vyhrály a dvakrát remizovaly.

„Jde do tuhého, čekají nás zápasy pravdy a ukáže se, jak na tom jsme,“ uvědomuje si karvinský trenér Tomáš Hejdušek nepříznivou situaci týmu, který se mezi elitu vrátil po roce. Navíc teď musí odčinit i překvapivé vyřazení v MOL Cupu od třetiligového Uničova (0:1).

Zápas 17. kola MSFL MFK Karviná B - Uherský Brod 3:0.
Třetí vítězství! Karvinští mladíci po Hodonínu a Zlínsku přejeli i Uherský Brod

„Myslím si, že Teplice tady určitě nebudou chtít inkasovat. Očekávám bojovné utkání a bude záležet na vývoji, kdy začne soupeř víc a víc vystrkovat růžky. Musíme ale začít u sebe, snažit se je otevřít a vyhrát,“ prohlásil kouč MFK Tomáš Hejdušek.

Postrádat bude slovenského univerzála Raj᠆munda Mikuše, který si v posledním utkání v Praze se Slavií těžce zranil koleno. Nyní ho čeká druhá operace a následující několikaměsíční léčení a rehabilitace.

Po dvou sestupech teď fotbalisté Dětmarovic vládnou okresnímu přeboru Karvinska a myslí na návrat do „kraje". Soupeřům dávají i dvoucifernou nálož gólů.
Zázrak v Dětmarovicích? Ne. Spíš mušketýři: jeden za všechny, všichni za jednoho

„Čeká nás důležitý zápas. Chystali jsme se na něho přes reprezentační pauzu a na domácí půdě jej musíme zvládnout,“ je bojovně naladěný obránce Jiří Fleišman, který po svém příchodu z ostravského Baníku už v novém dresu nastoupil před pauzou proti Slavii (1:5), ale na karvinském stadionu ho teprve premiéra čeká.


Načítám tabulku ...