Fotbalová Karviná byla v pátečním utkání na Dukle (1:2) poškozena odpískáním neoprávněné penalty. Takový je závěr Komise rozhodčích FAČR, která se na svém zasedání zabývala stížností karvinského klubu na sudího Pavla Julínka, který svou chybou hrubě ovlivnil výsledek. Jako trest bude Julínek do konce sezony nasazován už jen na zápasy mládeže a s ligou má utrum.

Julínek ve druhé minutě nesmyslně odpískal penaltu pro Duklu za údajný zákrok karvinského Rundiče na domácího Miloševiče, kterého se ale karvinský stoper ani nedotkl.

„Ze svého pohledu jsem na hrací ploše nabyl dojmu, že karvinský Rundič kopl do lýtka domácího Miloševiče. Na základě shlédnutí videozáznamu po utkání musím přiznat, že nařízení pokutového kopu pro domácí družstvo byla moje chyba,“ kál se rozhodčí Julínek.

Místopředseda komise rozhodčích Martin Wilczek jen nechápavě kroutil hlavou. „Nechápu, proč to pískal. Tím spíš po situaci z minulého kola, kdy sudí Proske písknul penaltu pro domácí Zlín v duelu s Duklou v situaci, kdy tam aspoň nějaké přidržení bylo. My přesto řekli, že takové penalty v lize nechceme. A Julínek odpíská tohle,“ uvedl pro deník Sport Martin Wilczek.

Karviná ještě protestovala proti Julínkovu rozhodnutí ze 72. minuty, kdy Tomáše Wágnera nabral kolenem domácí gólman Matúš Hruška (a následně ho stáhl za obličej a za krk zezadu k zemi). Po této situaci odpískal Julínek útočný faul Wágnera. „V této situaci nejprve Wágner předloktím strčil do zad domácího hráče Ostojiče a tím mu zabránil jít do souboje o míč. Proto jsem nařídil přímý volný kop pro Duklu,“ vysvětloval svůj verdikt Julínek. V tomto bodu mu dala komise za pravdu. Hruškovým zákrokem se pak už nezabývala.